Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Využívejte výhody továrny budoucnosti už dnes
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Využívejte výhody továrny budoucnosti už dnes

Cílem společnosti Renishaw je poskytovat zákazníkům moderní a spolehlivá metrologická řešení, která pomohou zvýšit efektivitu výroby, snížit náklady na výrobu a eliminovat negativní vlivy lidského faktoru. V souvislosti s iniciativou Průmysl 4.0 přináší Renishaw zákazníkům řešení, která stávající výrobní provoz mění v továrnu budoucnosti. Navštivte továrnu budoucnosti na MSV v Brně.

Automatické ustavení a detekce poškození nástroje

Ustavování nástrojů přímo na stroji eliminuje chyby manuálního ustavování operátorem a zajišťuje tak konzistentní, rychlé a přesné výsledky. Široký sortiment kontaktních a bezkontaktních systémů pro ustavování nástrojů od společnosti Renishaw je kompatibilní s většinou obráběcích strojů.

Měření obrobků na stroji

Snímací systémy pro obráběcí stroje umožňují automatické ustavení obrobku a mezioperační měření během procesu obrábění. Sondy pro obráběcí stroje umožňují přesné měření v tisícinách milimetru. Prvotřídní měřicí výkon je podpořen mnoha softwarovými aplikacemi pro PC i mobilní telefony.

Měření dílců mimo stroj

Kontrolní roboty Renishaw Equator jsou určeny pro rozměrovou kontrolu vyrobených dílců ihned po vyjmutí ze stroje. Poskytují rychlou zpětnou vazbu a umožňují automatické korekce výrobního procesu bez zásahu obsluhujících pracovníků.


Nová bezkontaktní nástrojová sonda NC4+ Blue poskytuje skokovou změnu v přesnosti měření nástrojů.

Pětiosé měření na souřadnicových měřicích strojích

Technologie pětiosého měření Revo využívá pohyby souřadnicového měřicího stroje ve třech osách a pohyby snímací hlavy ve dvou osách k velmi rychlému a přesnému měření. Přesnost není ovlivněna dynamickými chybami obvyklými u běžných tříosých systémů. Systém REVO umožňuje kontaktní a skenovací měření, měření drsnosti povrchu a bezkontaktní optické měření. Vše výše jmenované uvidíte na jediném souřadnicovém měřicím stroji na našem stánku.


Nový vyrovnávací systém XK10 pro měření geometrických a rotačních chyb obráběcích strojů

Doteky pro měřicí sondy

Společnost Renishaw nabízí snímací doteky pro všechny typy sond včetně sond Zeiss a FARO. Na MSV v Brně představíme naši novou řadu diamantových doteků Optimum.

Kalibrační systémy

Systémy pro kalibraci strojů umožňují diagnostikovat a opravovat problémy dříve, než chyby v geometrii nebo seřízení stroje ovlivní kvalitu výroby, sníží výrobní kapacitu nebo způsobí reklamace zákazníků. Systém Ballbar od společnosti Renishaw umožňuje uživatelům zaměřit se na efektivní preventivní údržbu. Na našem stánku v hale P budete mít možnost vyzkoušet si digitální řešení pro konstrukci strojů – vyrovnávací laserový systém XK10.

Kontrolní roboty Renishaw Equator jsou určeny pro rozměrovou kontrolu dílu, poskytují rychlou zpětnou vazbu a umožňují automatické korekce.

3D tisk z kovu

3D tisk kovů umožňuje produkovat složité dílce s „konstrukční svobodou“, která je tradičními výrobními metodami nedosažitelná. Technologie spékání práškového kovu umožňuje vytváření složitých dílců z oceli, hliníku, titanu a dalších materiálů. Hotové dílce lze dále tepelně zpracovávat, obrábět a povrchově upravovat. Přijďte si prohlédnout zajímavé vzorky 3D tisku i tiskárnu na stánek společnosti Renishaw.

Renishaw

Dagmar Šimková

dagmar.simkova@renishaw.com

www.renishaw.cz

 

Další články

Průmysl 4.0
Novinky z veletrhů a výstav
Měření ve strojírenství
Automatizace, regulace
Metrologie/ kontrola jakosti

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: