Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Zkušenosti získávané více než sto let
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Zkušenosti získávané více než sto let

První den letošního mezinárodního strojírenského veletrhu si zvolila pro setkání se svými zákazníky společnost Škoda Machine Tools (ŠMT), tradiční výrobce těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů. Společenská akce proběhla v moderní přednáškové budově, umístěné v rozlehlé zahradě u funkcionalistické brněnské vily Stiassni. Tu mohli hosté obdivovat během společné prohlídky.


Generální ředitel Škoda Machine Tool Ing. Roman Heide, Ph.D., MBA, se při své prezentaci detailně zaměřil na nové produkty společnosti. (Foto: Škoda Machine Tool)

Hosty osobně uvítal generální ředitel Roman Heide a v následné přednášce představil společnost ŠMT, která se zaměřuje na výrobu obráběcích strojů pro opracování rozměrných obrobků s jemnou přesností, zejména těžkých horizontálních vyvrtávaček řady FCW a HCW, horizontálních soustruhů SR, multifunkčních strojů S-MT, portálů WP/WPA a jejich příslušenství. Stroje ŠMT jsou tradičně známy svou přesností a kvalitou spojenou s využíváním těch nejmodernějších technologií. Mezi další aktivity společnosti patří provádění generálních oprav strojů i další související servisní činnosti. Více než 90 % produkce je určeno pro export, mezi nejvýznamnější teritoria patří Čína, Rusko a státy EU. Z oblastí, ve kterých nacházejí stroje ŠMT své uplatnění, dominují strojírenství a energetika, následují doprava, zejména loďařství, a těžební technika. Společnost realizuje meziroční nárůst tržeb a v posledních dvou letech dosáhla pozitivního hospodářského výsledku po zdanění.


Děkan Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni předal generálnímu řediteli Škoda Machine Tool Ing. Romanu Heidemu, Ph.D., MBA, ocenění za dlouhodobou spolupráci obou subjektů. (Foto: Škoda Machine Tool)

Partnerem akce byla i společnost Siemens. Ředitel obchodního úseku Motion Control, průmyslové divize Digital Factory, Tomáš Duba představil první digitálně nativní CNC systém Sinumerik ONE, jehož česká premiéra se odehrála na souběžně probíhajícím Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Systém představuje další krok vpřed na cestě k digitální transformaci v obráběcím průmyslu. Ve spolupráci se softwarem vytvoří v rámci jednoho inženýrského systému řídicí jednotku stroje a jeho digitální dvojče a přispívá tak k ucelené integraci hardwaru a softwaru.


Vila Stiassni byla postavena v letech 1927–1929 podle návrhu slavného brněnského architekta Ernsta Wiesnera pro rodinu židovského textilního továrníka Alfreda Stiassni. Ten, společně se svojí ženou Hermine a dcerou Susanne, ve vile žil pouhých 9 let. Celá rodina prchla před hrozící okupací již v roce 1938 do Londýna a následně přes Brazílii do Kalifornie, kde jejich potomci žijí dodnes. (Foto: www.vila-stiassni.cz)


Gabriela Jedličková, Brno

gabriela.jedlickova@mmspektrum.com

Další články

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
Obráběcí stroje a technologie
Technologie tváření, slévárenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: