Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Znovuzrozená kráska
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Znovuzrozená kráska

„Prase“ – tak (kupodivu) zněla přezdívka populárního motocyklu Čezeta, který kdo z mládeže koncem 50. a začátkem 60. let minulého století neměl, jako by nežil.

Její historie se píše od roku 1957. V té době bylo Československo největším výrobcem motocy-klů na světě. Nevšední design, připomínající svým vzhledem rakety kosmický věk, pochází z dílny Jaroslava Františka Kocha, motocyklového závodníka a inženýra, který navrhnul první Čezetu Typ 501.

Motocykl se v následujících letech rozšířil po celé východní Evropě, Rusku, Vietnamu a Kubě a všude zažíval obrovský úspěch. Hmatatelným důkazem byla cena, udělaná na výstavě Expo 58. Ačkoli cena dosahovala dvojnásobku ceny běžného skútru, prodalo se Čezet přes 120 000 kusů. Přes velikou popularitu, které se stroj téměř celosvětově těšil, však jeho výroba v roce 1964 skončila. Rozhodnutí bylo oficiálně zdůvodněno nerentabilností výroby.

Léta plynula, ale na Čezetu se nezapomnělo. Možná i proto, že mezi lidmi stále bylo poměrně velké množství těchto strojů – což svědčí o jejich nesporné kvalitě. Po roce 2000 se však zača-lo pomalu připravovat vzkříšení této známé české značky. Kupodivu nápad nevznikl v české hlavě, ale přišel s ním britský podnikatel Neil Eamonn Smith. V roce 2013 tak spustila jím zalo-žená společnost Čezeta projekt, jehož cílem byl elektrický skútr nejvyšší evropské kvality. Po čtyřech letech vývoje, právě k 60. výročí Čezety Typu 501, byl zahájen prodej Typu 506.

„Chtěl jsem Čezetě vrátit původní principy kvalitní výroby a technologického rozvoje,“ říká Smith. „Ve světě, kde žijeme, jsou tyto principy důležité víc než cokoliv jiného, máme-li mlu-vit o udržitelné budoucnosti.“

Nová Čezeta však není kopií své předchůdkyně. Technologie za 60 let značně pokročily, a tak pod téměř stejným kosmickým designem se nyní skrývá především elektrický pohon. Dnešní stroje jsou proto absolutně bezhlučné, přičemž výkonné elektromotory jim dávají velmi zají-mavý krouticí moment.


Nová Čezeta není pouhou kopií své předchůdkyně.

Dojet až daleko...

V případě současné Čezety se jedná o první elektrické vozidlo vyrobené v České republice s kompletní homologací EU (L3e-A1). Model 506 se vyznačuje neuvěřitelným dojezdem 120–150 km. Ten umožňuje jeho velká baterie složená z článků Panasonic® o kapacitě 6 kWh. Rychlé nabíjení kdekoliv z obyčejné domácí zásuvky zajišťuje výkonná 1.8kW palubní nabíječ-ka (110–240 V). Nabíjení je řízeno počítačem, což zajišťuje ochranu všech systémů Čezety.

Speciálně Čezetou vyvinutý HUB motor o výkonu 11 kW a točivém momentu, jaký mají spor-tovní motorky, dělá z modelu 506 jeden z nejrychlejších skútrů na světě. Perfektním mixem jsou jedinečná „sway“ plynová rukojeť, volič jízdních režimů a brzdový systém.

Navržen a sestrojen tvůrci Čezety je i přepínač jízdních režimů upevněn přímo na řídítkách. Nabízí tři režimy, přičemž přepínání mezi nimi je jen otázkou otočení rukojeti. Součástí řízení je i možnost couvání.

Další originální patentovanou inovací je rukojeť, která jezdci pomáhá řídit motocykl na milimetr přesně. Právě pohyb ruky řidiče, připomínající vlnění, dal vzniknout názvu Sway.

Také brzdný systém je originálem. Byl vyvinut pro využití vidlic Typu 506 a zadního elektro-motoru, má celokruhový hydraulický brzdový systém a skvělý brzdný výkon. Z 50 km/h na 0 bez problémů zpomalíte na pouhých osmi metrech.

Dnešní „Prase“ bylo kompletně navrženo, vyrobeno a sestaveno v Česku, a to podle nejvyšších standardů kvality výroby. Jeho komponenty pocházejí od výrobců světových značek, jako jsou Sevcon, Rizoma nebo Beringer. Legendární reputace Čezety zaručuje, že i model 506 je po-staven tak, aby vám vydržel po celý život. Každý jednotlivý stroj je opatřen sběratelskou pla-ketou, aby se zajistilo, že jeho hodnota zůstane beze změny.

...nejlépe ve dvou.

Nejen záliba dnešních mladých lidí ve věcech v retro stylu je důvodem úspěchu znovuzrozené-ho stroje. Čezeta 506 je dva metry dlouhá s dlouhým rozvorem a sedlem. Je zde tedy dosta-tek místa i pro spolujezdce. Skútr je homologován pro dva cestující. Je téměř bezhlučný a velmi pohodlný. Stává se tak symbolem moderního luxusu, takže Čezeta zjevně vyplnila urči-tou mezeru na trhu.

Nechceme se však jen svézt na módní vlně,“ říká Neil Eamonn Smith. „První polovina 21. století je podle mě nejvhodnější dobou, abychom se zaměřili na přetváření svých životů a soustředili se na udržitelnou budoucnost. K tomu patří i přijetí faktu, že vlastní automobil patří spíše do minulého století – do doby, kdy byl svět bohatý na fosilní zdroje a produkoval velké množství odpadních látek. Udělejme z elektricky poháněných vozidel, těch malých a lehkých, která mohou být nabíjena za pomoci solárních panelů, bez jakéhokoli fosilního od-padu, dopravu budoucnosti. Na těch pár chvil, kdy budete automobil doopravdy potřebovat, využijte některý lokání program pro sdílení vozidel. Znečištění a nadměrné využívání neob-novitelných zdrojů jsou pro nás velkými výzvami. Já doufám, že Čezeta svou nabídkou bude inspirovat a přispěje k nezbytné změně,“ doplňuje Smith.

Výrobce může dnes své produkty prodávat po celé Evropě, protože stroj má homologaci pro všechny země. Jde však zatím o limitovanou sběratelská edici – v roce 2019 bude k dispozici pouze 150 kusů.

Již nyní však existují plány na vytvoření modernizované verze Čezety Typ 507, která bude uvedena na trh v roce 2021–2022.

„Nic se však nemění na tom, že našimi ideály zůstávají bezkonkurenční řemeslná práce a vý-roba na zakázku pro ty, kteří oceňují pravost a vzácnost,“ konstatuje Smith a dodává: „Věřím, že jsme sestrojili unikátní a krásný stroj. A myslím, že i některé další české produkty by si zasloužily možnost takového ‚znovuvzkříšení´– například automobily Tatra.“

Hana Janišová

katarina@cezeta.com

Další články

Inovace
Automobilový průmysl
Ekologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: