Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Zvedací řetězy v kvalitě G12
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Zvedací řetězy v kvalitě G12

S nosností větší o 50 % v porovnání se standardem G8 a s nižší hmotností řetězů, která přináší mnoho dalších výhod při rutinních zvedacích operacích, se řetězy třídy G12 hlásí o své místo na výsluní v oblasti zvedacích a vázacích řetězových systémů.

Snadnost použití a dodržování všech norem jsou pevnými základy, na kterých jsou produkty leadera ve výrobě zvedacích řetězů postaveny. Řetězy třídy G12 rakouského výrobce Pewag vám nabízejí ještě více, a to v podobě speciálně vyvinutého profilu řetězu s výrazně vyšší odolností proti deformacím, což ocení uživatelé především při manipulaci přes hrany. Samozřejmostí je široká škála příslušenství a globální servis.


Vázací řetězy Pewag winner pro G12_II

Inteligentní profil – patentovaný materiál

Díky použití inteligentního materiálu stejného průřezu došlo k výraznému zlepšení klíčových charakteristik řetězu, kterými jsou vyšší únavová odolnost v ohybu ve srovnání s konvenčním kulatým profilem standardních řetězů a dále optimalizace použitého materiálu v klíčových oblastech a zmenšení namáhaní. Tím bylo dosaženo nejlepšího možného výsledku a technického efektu.

Díky použitému materiálu došlo k optimalizaci pevnosti a vyšší houževnatosti při vysokých i nízkých teplotách.

Optimální odolnost proti ohybu

Faktor odolnosti je rozhodující! Chrání řetěz před nežádoucími účinky ohýbání. Vyšší faktor odolnosti snižuje napětí v řetězu.
Řetězy Pewag winner pro G12 mají faktor odolnosti až o 6 % vyšší v porovnání s kruhovým profilem řetězu, který má stejný průřez! A to je výrazný rozdíl.

Shrňme si nyní výhody řetězů winner pro G12 s inteligentním profilem řetězových článků. Patří mezi ně především o 50 % vyšší nosnost ve srovnání s G8, o 20 % vyšší nosnost ve srovnání s G10 a také o 6 % vyšší faktor odolnosti. Zajímavá je i vyšší únavová odolnost, vyšší teplotní odolnost (vysoké i nízké teploty) nebo výrazně nižší hmotnost řetězů. Za zmínku bezesporu stojí též dlouhá životnost a nízké opotřebení, odolnosti proti korozi – práškové lakování / corropro (PCP), vizuální identifikace – označení každého článku a v neposlední řadě i kompletní sledovatelnost řetězu (nerezový výrobní štítek / peTAG).
 

Pro zvětšení klikněte na tabulku.

Revoluce v manipulování s nákladem

Háky nové generace představují bezpečnou a automatickou manipulaci při zavěšování a zvýšení pracovního výkonu. Dílčí kroky ruční manipulace, jako například upevnění a uvolnění zavěšovacího háku, vyžadují mnoho času a prostředků. Automatizace je cesta, jak tyto kroky a prostředky obejít. Představujeme vám nové inovativní řešení háků s automatizovanou vykládkou a nakládkou pomocí háků s označením Pewag levo hook.


Vyšší faktor odolnosti snižuje napětí v řetězu (žádné červené zóny).

Tyto dálkově ovládané háky eliminují časově náročné manuální pracovní postupy, jakými jsou zavěšování a uvolňování zátěže/nákladu, a ty jsou pak bezpečné a automatizované. Háky Pewag levo hook LH navíc představují pro obsluhu nejvyšší úroveň bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Účinně minimalizují rizika, kterým je při použití standardních prostředků obsluha vystavena přímo, a činí zavěšovací operace standardně bezpečnými.

Pewag levo hook LH je prostě „all-in-one“ řešením. Můžete se spolehnout na jeho stoprocentní bezpečnost (ISO 13849). Není možné náhodné otevření háku levo hook pod zatížením, je zabezpečena komunikace mezi hákem a dálkovým ovládáním a bezpečnostní faktor je v tomto případě 4 : 1.

Špičkovou kvalitu Pewag určují stejně tak patentovaný uzávěr nástroje bez použití nářadí – rotační zámek, jako inicializace montáže bez nářadí a TÜV know-how, Pewag know-how.

Zaškolení proběhne přímo na pracovišti i formou e-learning, a díky Pewag expert je bude poskytována podpora během uvádění do provozu, stejně jako potřebný servis.Úspora nákladů a času je dána až 8 000 provozními cykly bez přerušení a hákem, který se otvírá/zavírá za 2,5“, což představuje celkové zrychlení pracovního postupu.

Opora v náročných podmínkách

Automatika a dálkové ovládání levo hook je výbornou podporou při výškových pracích nebo v hlubokých stavebních výkopech. Odolává teplotám, které při práci bezprostředně působí na uživatele (–20 °C až +60 °C). Je bezpečným partnerem, pokud jde o těžko předvídatelná nebezpečí nebo ta, která mohou být detekována příliš pozdě (např. plyny bez zápachu nebo sesuvy ve výkopech). A také umožňuje cílené využívání lidských zdrojů (jeřábník je schopen připojit a uvolnit náklad nezávisle).

Perfektní automatické upevnění, úspora času a maximální bezpečnost obsluhy – to je s otočným zvedacím hákem levo hook s rádiovým ovládáním realita!

Pewag

Mgr. Martin Lenfeld

vlach@studiorema93.cz

Další články

Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: