Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Články >> Zvýšení efektivity výroby součástí pro mobilní hydrauliku
Chcete dostávat MM Průmyslové spektrum ZDARMA až do Vaší schránky? Více informací zde.

Zvýšení efektivity výroby součástí pro mobilní hydrauliku

Společnost Urben + Kyburz AG ze Švýcarska, která se specializuje na výrobu přesných dílů, zvýšila svou konkurenceschopnost a rozšířila spektrum výrobků díky nákupu nové brusky na dokončování povrchů Spiro F7 od firmy Supfina. Nový vysoce produktivní stroj se používá pro jemné broušení součástí pro mobilní hydrauliku.

Společnost Urben + Kyburz AG se zabývá obráběním kovů a zaměstnává více než 150 zaměstnanců. Jako výrobce velmi přesných dílů (s tolerancemi v řádu µm) dodává své výrobky ve středních až velkých sériích náročným mezinárodním zákazníkům. Specializuje se zejména na komponenty pro mobilní hydrauliku, u kterých je požadována vysoká přesnost sériové výroby. Bruska Spiro přesvědčila společnost zejména svou vysokou flexibilitou a přesností v rovnoběžnosti funkčních ploch. Rolf Urben, výkonný ředitel společnosti Urben + Kyburz AG, uvádí: „S bruskou Spiro jsme vstoupili do nové výrobní dimenze – jak z hlediska reprodukovatelnosti vlastností broušených povrchů, tak z hlediska snížení nákladů vyplývajících z optimalizace procesních postupů a broušení v dávkovém režimu. Jako švýcarský dodavatel musíme zůstat konkurenceschopní na vysoce konkurenčním trhu. Proto investujeme do nejlepších strojů, abychom dosáhli vysokého stupně automatizace.“ Bruska Spiro F7 od firmy Supfina je příkladem naplnění strategických a podnikatelských cílů společnosti, která díky optimalizovanému procesu jemného broušení může dodávat výrobky svým evropským zákazníkům efektivněji, a navíc oslovovat i nové zákazníky.

Bruska Spiro F7

Stroj Spiro má průměr brusného kotouče 720 mm. Maximální tlak 18 kN je určen pro obrobky průměru od 5 do 200 mm s výškou od 0,6 do 80 mm. Broušení vysoce přesných povrchů je prováděno vysokými pracovními rychlostmi. Bruska tak představuje značnou úsporu v sériové výrobě a nízké jednotkové náklady.


Bruska Supfina Spiro F7

Firma Supfina dodala stroj Spiro F7 ve třech částech, které zahrnovaly hydraulickou nádrž a chlazení, dále rozvaděč a konečně samotný stroj. Montáž na místě byla dokončena během tří dnů a bezprostředně poté začala školení. Po krátkém čase tak mohl být stroj Spiro F7 plně a produktivně využíván. K tomu přispěl i uživatelsky přátelský a intuitivní provoz. Kromě vysokého výkonu pohonu zástupci firmy oceňují i snížené opotřebení nástroje a zejména reprodukovatelnost procesů. K výhodám patří i bezkontaktní měřicí zařízení a snadná přístupnost a údržba stroje.


Pracovní prostor stroje

Stroj rovněž nabízí vysoký stupeň flexibility. Rolf Urben vysvětluje: „Motivujeme naše zaměstnance a poskytujeme jim potřebnou svobodu pro nové nápady a řešení. Toto nadšení přenášíme navenek a nový vývoj tak začínáme velmi brzy společně s našimi zákazníky. Samozřejmě je prospěšné a užitečné, pokud máme stroj, který umožňuje realizaci nových nápadů.“


Příklady broušených dílů


Společnost Supfina Grieshaber GmbH & Co. KG se sídlem v Německu, USA a Číně je jedním z předních světových výrobců strojů pro broušení povrchů. Sortiment zahrnuje stroje a zařízení pro superfinišování, oboustranné broušení povrchu, jemné broušení a rovinné broušení. Na českém a slovenském trhu ji zastupuje společnost SK Technik.

SK Technik

Luděk Dvořák

ludek.dvorak@sktechnik.cz

www.sktechnik.cz


 

Další články

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: