Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> 100 – 90 – 60

100 – 90 – 60


20.09.2018

Aktuální informace k letošnímu jubilejnímu strojírenskému veletrhu představili týden před jeho zahájením zástupci společnosti Veletrhy Brno novinářům na tiskové konferenci v pobočce MPO v Petschově paláci v Praze.

V roce 2018 se veletrh ponese hned v oslavách tří v názvu naznačených výročí. Sta let republiky, devadesáti let Výstaviště a šedesátého mezinárodního strojírenského veletrhu (100 – 90  – 60). A tomu bude přizpůsoben celý program veletrhu. Partnerskou zemí jubilejního veletrhu je přirozeně Slovenská republika. Oficiální slovenská expouice bude v pavilonu A1, přičemž 40 firem obsadí plochu o rozloze 500 m2. Dalších více než 40 slovenských firem se veletrhu zúčastní v samostatných expozicích.

Generální ředitel Jiří Kuliš seznámil přítomné s organizací veletrhu, jeho doprovodným programem? Dále informoval o naplněnosti všech výstavních ploch a to i po hromadném zrušení účasti ruských vystavovatelů. Na konferenci promluvil mj.Vladimír Bärtl z ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Také ředitel Svazu strojírenské technologie Ondřich Paclík informoval o aktivitách svazu na samostatném stánku během veletrhu, zejména o návštěvě generálního ředitele organizace CECIMO, Filipa Geertse, na veletrhu.


Dále Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy, na snímku vpravo, pozval přítomné novináře na Česko-slovenský sněm svazu, který se tradičně koná první den veletrhu.

Založení Československé republiky v roce 1918 připomene sto příběhů československých průmyslových legend uplynulého století, přičemž více než čtyřicet exponátů bude reprezentováno fyzickými exponáty.  Mimo ikonických dopravních prostředků, jakými jsou nákladní vůz Tatra 148, cestovatelská Tatra T87 dvojice Hanzelka & Zikmund, přesná replika prvního brněnského automobilu Z Omega, meziválečné vozy s aerodynamickými karoseriemi – Aero 50 Dynamik
a Aero 750 Sport Coupé, motorka Jawa ČZ 175 v netradiční zlaté barvě, větroň L-13 Blaník, kolo Favorit, moped Babetta či traktor Zetor Crystal ve své historické i aktuální moderní verzi.  Některé exponáty existují pouze v jediném exempláři či mají zcela jedinečnou historii.


Ve venkovních expozicích zaparkují ikonické tramvaje T3, T3 a K2. Každý den od 10 do 12 hodin budou v tramvajích komentované prohlídky. Návštěvníci budou moci zajistit u Českých drah jízdenky na unikátní cestu z Prahy přímo na Výstaviště vlakem taženým meziválečnou motorovou lokomotivou Stříbrný šíp, která byla vyrobena v ČKD v jediném exempláři na přelomu let 1938 a 1939. Samozřejmě dojde i na historické obráběcí a tvářecí stroje značek Šmeral Brno, ZPS, Žďas či Kovosvit. Návštěvníci uvidí i tryskový stav P45 vynálezce Vladimíra Svatého a budou se moci seznámit s jeho příběhem.

Ale nebude to jen o historii, výrobci obráběcích a tvářecích strojů avizují několik zajímavých novinek, Zlínský výrobce TAJMAC-ZPS vystaví čtyři stroje včetně inovovaného obráběcího centra MCFV 1260iP, Společnost Kovosvit MAS přiveze zcela nový soustruh KL 285 MC, a společnost ABB láká návštěvníky na atraktivní přehlídku robotiky. Jednou ze společnost, která nevynechala žádný ročník MSV, je Siemens. Představí digitální řešení pro celý životní cyklus stroje.

Jako každoročně je připraven bohatý doprovodný program, jehož přehled po jednotlivých dnech je připraven ke stažení zde.

Návštěvníci si mohou předem stáhnout do svých mobilních zařízení aplikaci BVV Trade Fair, ve které najdou kompletní seznam vystavovatelů, aplikace jim ukáže plánek výstaviště a přesnou polohu stánku požadované firmy.

-gj-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: