Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> 120 vteřin pro strojaře

120 vteřin pro strojaře


27.04.2012

Jihomoravské inovační centrum (JIC) dělá pro komerční firmy, pracoviště vysokých škol či výzkumné organizace mnoho užitečného. Jednou z možných platforem navazování spolupráce jsou bezesporu osobní setkání, ideálně pak firem a organizací, jenž spojuje příslušný obor. Tato myšlenka vedla na podzim 2010 JIC k realizaci projektu nazvaného 120 vteřin. Jde v podstatě o to, že se sejdou zástupci cca 30 firem, kteří během 120 vteřin stručně charakterizují svoji firmu a vznesou požadavky na konkrétní spolupráci, kterou hledají. Po tomto bloku, který trvá něco přes hodinu, se následně během networkingu při rautu a ochutnávce vína vzájemně debatuje nad možnostmi spolupráce.

Akce se stává čím dále oblíbenější. Za 1,5 roku se uskutečnilo na 7 setkání (např. v oborech bezpečnost v ICT, Elektronika, medicína, Stavebnictví) a podle statistik, které plynou z následně vyplněných dotazníků vyplývá, že účastníci na těchto akcích získali na 650 nových kontaktů a domluvili přes 330 konkrétních nových spoluprací. Podrobnější informaci o akcí předešlých, vč. videí všech vystoupení naleznete zde.  

Obdobný zájem a úspěch vzbudilo setkání zaměřené na oblast strojírenství, jenž se uskutečnilo 26. dubna 2012 v podvečerních hodinách v prostorech JIC v Brně.

Následné fotografie nechť vám přiblíží atmosféru setkání.

 


 Netrpělivé očekávání začátku 120 vteřin tentokráte zaměřené pro hledání spolupráce mezi strojírenskými firmami.

Za organizace celé akce zaměřené pro strojaře byl za JIC zodpovědný Jindřich Weiss

Výzkumnou organizaci zde zastupoval RNDR. Libor Mrňka z brněnského Ústavu přístrojové techniky AV ČR 

Společnost Alta založila TOS Nova - Výzkum zde prezentoval její výkoný ředitel Radomír Zbožínek ml.

Mezi zúčastněnými byli i slovenští zástupci. Jmenujme například známou IPA Slovakia, spolupráci s ní zde nabízel výkonný ředitel Josef Krišťák.

I náš časopis MM Průmyslové spektrum se aktivně zapojil do prezentace a nabízel firmám své služby a to ústy manažera inzerce Pavla Růžičky.

Softwareová firma Nexnet je velmi aktivním subjektem, se kterou je možné se setkat na celé řadě odborných akcí. I zde nechyběla a Petra Slatinová uvedla možnosti spolupráce s tímto subjektem.

Tradiční výrobce řezných nástrojů Pramet Tools zde bezesporu nové zákazníky našel. Zastupoval ji zde Jiří Jurman

Další šumperský výrobce, tentokráte firma SHM specializující se na PVD povlaky. Základní informace a nabídku spolupráce zde přednesl Roman Janků.

Téměř úplný závěr patřil brněnské firmě ZKL, respektice části Výzkum a vývoj, kteru zde zastupoval další ze známé strojařské rodiný Zbožínků pan Martin.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: