Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> 3dexpo 2017

3dexpo 2017


19.05.2017

V minulém týdnu proběhl na pražském výstavišti v Letňanech Průmyslové veletrhy Praha zahrnující části (veletrhy) For Industry, For Surface a For Logistic, jejichž expozice zaujaly místo v halách 3 a 4 podél parkoviště. Nemám sice k dispozici oficiální statistiku, ale podle počtu návštěvníků v jednotlivých expozicích odhaduji, že je nejvíce zaujal doprovodný program těchto veletrhů. Mezi ně totiž patřil 4. ročník výstavy 3dexpo, která byla situována v hale 6 přímo sousedící se vstupní halou. Jejím organizátorem byla nezisková organizace 3D Aréna za mediální spolupráce vydavatelství Nová média. Náš časopis patřil mezi mediální partnery této akce.


Na výstavě nalezly místo stánky firem zabývajících se oblastí 3D tisku. Jejich expozice byly zaměřeny především na stroje pro 3D tisk plastů, od „hobby“ tiskáren po profesionálně zaměřené produkční stroje, jakož i na spotřební materiál v široké škále vlastností i barev a opět zde nechyběly ani technické konstrukční plasty.

Součástí programu 3dexpa byly dvě konference. První, půldenní Reprap konference byla zaměřena především na amatérské uživatele 3D tiskáren, druhá, celodenní Odborná konference představila především průmyslové technologie a ukázky profesionálních aplikací od oblasti medicíny až po využití 3D tisku v oblasti módy.

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: