Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> ABB na veletrhu For Arch

ABB na veletrhu For Arch


18.09.2018

Společnost ABB vystavuje inteligentní systémy pro automatizaci domácností na veletrhu For Arch, který se od 18. do 22. září 2018 koná na výstavišti v Letňanech v Praze.


První den veletrhu pozvala zástupce tisku na setkání, při kterém marketingový a obchodní ředitel divize Elektrotechnické výrobky Vladimír Janypka provedl přítomné po stánku a přiblížil jim vystavené exponáty.

Mezi jinými v pořadí již sedmnáctou designovou řadu vypínačů a zásuvek LevitM v metalických tónech onyx, ocelová, titanová a perleťová. Tato metalická řada vypínačů a zásuvek, již navrhl jeden z nejuznávanějších českých designérů Jan Čapek, obsahuje širokou paletu přístrojového vybavení od vypínačů a zásuvek přes zásuvky s konektory USB a zabudovaným rádiem až po inteligentní elektroinstalaci.


Foto ABB

Inteligentní elektroinstalace šetří nejen energii, ale také významně zvyšuje komfort a bezpečnost. Automatické nebo dálkové ovládání žaluzií, teploty, klimatizace v místnosti, zavlažování nebo komunikace se vstupními dveřmi lze obsluhovat pomocí inteligentního mobilního zařízení. To znamená, že bez ohledu na to, kde právě jste, můžete hovořit s návštěvníkem u vašich dveří nebo podle očekávaného příchodu upravit doma teplotu. Systém je možné propojit s hlasovým ovládačem Alexa od společnosti Amazone a ovládat tak celý systém hlasem.


Foto ABB

Na stánku si návštěvníci mohou prohlédnout funkční ukázky včetně solárního střídače a řešení pro ukládání energie ABB REACT. Kombinace REACT a systému ABB-free@home umožňuje uživateli bytu či domu optimálně využívat elektrickou energii vyrobenou vlastním fotovoltaickým systémem.


Návštěvníci opět uvidí robota YuMiho a ve spolupráci s ním budou moci psát a posílat historické pohlednice.

-gj-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: