Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Absolutní vítěz soutěže České inovace 2014

Absolutní vítěz soutěže České inovace 2014


30.03.2015

V pátek 27. 3. se v prostorách NTK uskutečnil již 4. ročník Festivalu České inovace. Největší setkání inovátorů v ČR bylo doprovázeno bohatým celodenním programem a zakončeno bylo slavnostním vyhlášením absolutního vítěze soutěže Česká inovace 2014. V dopoledním bloku vystoupil Jörg Rheinboldt, který hovořil o klíčových úspěších v životě firmy. Richard Brulík představil recept, jak se z ČR probojovat mezi globální hráče.

Vítězové pěti různých kategorií soutěže České inovace se poté utkali o přízeň publika. Na pět set padesát zúčastněných nemělo při hlasování jednoduchý úkol. Všech pět inovací byly nejen nápadité, jak tomu v případě inovací bývá ale také přínosné, ať už jde o přínos malým či dospívajícím dětem, lidstvu nebo strojírenství.

V odpoledním bloku probíhalo osm paralelních workshopů o technologických a deginových trendech, možnostech financování inovací, inovačním leadershipu a dalších. Hodina H byla pak unikátní možností pro vybrané projekty se prezentovat před porotou složenou z českých podnikatelských hvězd za účelem získání zpětné vazby od těch, jež se díky své vlastní píli probojovali mezi světovou špičku.

Kdo se stal absolutním vítězem?

Před tím než prozradím, kdo se stal absolutním vítězem soutěže České inovace, musím prozradit, že nominované inovace neměly na tento festival lehkou cestu – musely se ve svých kategoriích prosadit a vyhrát nad ostatními inovátory. A tak ještě před vyhlášením absolutního vítěze, byly všechny zúčastněné inovace oceněny cenou za vítězství ve své kategorii.


Vítězem v kategorii Inovační nápad se stal Pohybový závitový mechanismus – FS ČVUT v Praze, Ústav výrobních strojů a zařízení.


Vítězem v kategorii Nadějná inovace se stala Pitná voda a peletky z prasečí kejdy – Výzkumný technologický institut.


Vítězem v kategorii Inovační hvězda se stal Magic Box – Projektmedia.


Vítězem v kategorii Inovativní firma se stala firma Linet s svou inovací Piezoelektrický snímač pro měření mechanické odezvy těla.


Cenu za inovaci v kategorii Inovace ve veřejné správě získala organizace Člověk v tísni s Portálem Jeden svět na školách.

Speciální cenu za společenskou prospěšnost získala inovace Včelka.cz a speciální cenu za kreativitu získala firma Preciosa – Lustry za svá Svítidla bez vodičů.


A absolutním vítězem soutěže České inovace se stala Pitná voda a peletky z prasečí kejdy. Odstředěním se oddělí substrát na výrobu peletek a získaná tekutina se mechanickým způsobem bez použití chemikálií vyčistí a přidáním minerálů se z ní stává pitná voda. A to vše za velmi nízké spotřeby energie. Výzkumný technologický institut si odnesl nejen velký potlesk, ale také šek na 80 tisíc korun.

Blahopřejeme.

-eb-

Foto: Autor

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: