Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Agentura CzechTrade a její úspěšní klienti

Agentura CzechTrade a její úspěšní klienti


24.01.2012

Čínský trh je v mnoha segmentech největší na světě a neustále roste, nabízí tak mnoho příležitostí k exportu. Úspěšný vstup na takový trh však předpokládá důkladný marketingový průzkum, který je bez znalosti prostředí a kultury velmi obtížný.

CzechTrade v prostorách paláce Žofín uspořádala letošní první Snídani s novináři. Na těchto tradičních setkávání bývá zvykem, že CzechTrade vedle svých aktivit a dosažených cílů za předchozí období představuje i dva úspěšné exportéry. Nejinak tomu bylo i dnes. O své zkušenosti nejen z exportem, ale i podmínkami pro podnikání v ČR se podělili firmy BAEST Machines&Structures z Benešova a společnost Princip z Prahy 5. První zmíněná se zabývá dodávkami technologických svařovaných ocelových a nerezových konstrukcí pro různé oblasti. Hlavní náplní společnosti Princip je vývoj a výroba elektrotechnických zařízení pro automobilový průmysl a zdravotnictví, disponuje zkušenostmi na poli satelitních a komunikačních technologií.
Ředitel agentury CzechTrade Ivan Jukl uvedl, že v posledním roce výrazně vzrostl zájem ze strany exportérů o dlouhodobé exportní asistence a služby spojené z průzkumem trhu, ověřováním bonity zahraničních klientů či poskytování informací o technických překážkách vstupu na zahraniční trh. Nejvíce vytížené byly tři kanceláře v Rusku, které poskytly v loňském roce celkem 2250 hodin konzultací. Co se týče realizace exportů, na pomyslné první pozici co se do počtu týče s realizovanými 15-ti úspěšnými exportními případy v objemu 281 milionů Kč. byla komodita elektrotechniky a elektroniky, druhé místo s 12-ti případy za 455 milionů Kč pak představovala oblast strojírenství - výroby strojů.

-dvo-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: