Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> AMB 2018

AMB 2018


21.09.2018

Ve Stuttgartu od úterka 18. září probíhá letošní nejprestižnější setkání obráběčů, veletrh AMB 2018. Poslední návštěvníci se mohou přijít podívat ještě v sobotu 22. září. Nevím, zda letošní ročník přinesl něco vyloženě převratného, firmy se obecně soustředí nejen na uvádění novinek a zlepšování parametrů svých strojů a nástrojů, ale hlavně také na oblast digitalizace, aby jejich řešení byla kompatibilní s vizí Průmyslu 4.0. K trendům patří automatizace a bezobslužný provoz strojů. A nejde jen o obráběcí stroje. Například firma Zoller představila také plně automatizované řešení kontroly nástrojů s využitím kolaborativního robota. Významnou novinku představily i Stuttgartské veletrhy - v provozu již byla nová hala číslo 10, nesoucí jméno Paul Horn. Výstavní plocha se tak rozšířila na více než 120 tisíc metrů čtverečních, kterou 1556 vystavovatelů beze zbytku zaplnilo.

 

Nová hala č. 10

Pohledu do haly č. 10 vévodil jeden z největších stánků na veletrhu.


Soustružnické centrum CTX beta 800 TC vybavené robotickým zakládáním obrobů. Na každém vystaveném stroji DMG Mori byly k vidění cedulky informující o aplikovaných technologických cyklech (předpřipravených programech), jimiž je řídicí systém stroje vybaven.

 

Obráběcí centrum Makino a500Z s originální "Z" konstrukcí stolu s osami B a C,  která umožňuje přestavit stůl do libovolné polohy včetně horizontální a vertikálmí. Konstrukce se navíc vyznačuje vysokou tuhostí.

Obráběcí centrum Makino D200Z propojené s hloubičkou prostřednictvím zásobníku s robotem Erowa Robot Compact 80 je příkladem řešení vhodného pro automatizovaný bezobslužný provoz.

 


Soustružnické centrum Mazak Integrex i-500 vybavené nejnovějším systémem řízení Mazatrol SmoothX umožňuje komplexní obrábění takovýchto dílů.

Hybridní pětiosé centrum Variaxis 1-600/5X AM umožňující obrábění a laserové navařování

 

Další příklad komplexního obrábění, tentokrát na soustružnicko-frézovacím centru WFL Millturn M50.

Soustružnický automat TMZ 867cnc tuzemského výrobce Tajmac-ZPS

Robotizovaná obsluha drátové řezačky FANUC Robocut alfa-C600iB robotem FANUC CR-7iA

 

 Walter představil novou řadu výkoných frézovacích nástrojů Xtra.Tec XT.

 Iscar uvedl novou řadu nástrojů LOGIQ

 Závitníky Powertap firmy Gühring

 Pohled do expozice firmy Zoller

 V hale 2 se spíše ve skromném duchu představili dodavatelé CAM systémů a řídicích systémů.

Plně obsazeny byly i galerie. Děvče zve k návštěvě stánku jedné švýcarské firmy.

-Mk-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: