Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> ARaP 2011 - perspektivní ICT v automatizaci

ARaP 2011 - perspektivní ICT v automatizaci


01.12.2011

 

Předseda programového výboru konference ARaP profesor Bohumil Šulc při zahájení jejího sedmého ročníku.

Konference Automatizace, regulace a procesy, nebo-li ARaP je jednou z mála, jenž skutečně propojuje oblast výrobní a akademické sféry s jedním konkrétním cílem – najít využití výsledků vysokoškolského výzkumu v průmyslových aplikacích. Nejinak tomu bylo i na letošním ročníku, který právě na půdě FS ČVUT skončil.
Během dvou dnů se v konferenčním sále děkanátu fakulty před téměř šedesáti posluchači vystřídalo na 40 přednášejících.

Snahou organizátorů bylo informovat účastníky o nových trendech v automatizaci, tentokráte na perspektivy ICT v této oblasti, jenž byla hlavním tématem tutoriálově pojaté sekce. Konference se vždy dotýká i vzdělanosti mladých. Didaktická stránka přípravy nové generace odborníků se letos zaměřila na výuku automatizace na středních školách – Českomoravská společnost pro automatizaci připravuje vydání nové knihy o automatizaci právě pro střední školy a měla by být k dispozici již na příští školní rok.

Letos došlo k určité změně v koncepci konference s větším důrazem na oslovení pracovníků z oblasti vývoje, projekce a dodávek automatizačního vybavení pro výrobní procesy, dopravu a energetiku, tedy obecného zaměření. Předchozí ročníky se více zacilovaly na skutečně aplikačně technický charakter jednotlivých vystoupení a tomu i příslušející skupině posluchačů. Tento krok byl pravděpodobně i důvodem, že některé partnerské firmy (např. Siemens, atx - technická kancelář pro komplexní automatizaci, I & C Energo) se letošního ročníku aktivně neúčastnili. Je nyní na programovém výboru aby letošní ročník vyhodnotil a nastavil směr pro roky další.

-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: