Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Atraktivní Střechy Praha

Atraktivní Střechy Praha


09.02.2018

Na jubilejním 20. ročníku veletrhu Střechy Praha se prezentovali největší výrobci a dodavatelé střešních materiálů, střešních oken, nosných konstrukcí, izolací, fasádních systémů, solárních systémů, nářadí i strojů. Veletrh se konal 8. – 10. 2. v PVA EXPO PRAHA Letňany spolu s veletrhy ŘEMESLO PRAHA, SOLAR PRAHA a projektem PURPO PRAHA.

Připraven byl také rozsáhlý program přednášek, seminářů a konferencí pro odbornou i širokou veřejnost. Proběhla řada soutěží a atraktivních ukázek řemesel a návštěvníci mohli využít služby bezplatných poradenských center.

Na tiskové konferenci nás informovali vedoucí pracovníci společnosti Prefa Aluminiumprodukte, s.r.o. jednak o ekonomických výsledcích a jednak o zajímavých novinkách.

I když rakouská společnost přišla České republiky až v roce 2004, kdy se zdálo, že je český trh už rozdělen, dokázala se prosadit kvalitou. Je v minulém roce vzrostl její meziroční obrat téměř o 20 %. Mezi hlavní faktory úspěchu patří důraz na spolupráci s architekty, projektanty a školení klempířů z celé republiky, kteří se tak mají možnost seznámit s nejnovějšími technologickými novinkami. O tuto Prefa Academy je tak velký zájem, že její letošní ročník je zcela vyprodán.
V poslední době se zvyšuje zájem nejen po pokrytí střech hliníkovými falcovanými taškami a dalšími produkty, ale i o fasádní systémy. Mezi novinky patří inteligentní řešení Siding.X z barevného legovaného hliníku.Mezi nejatraktivnější reference minulého roku patří oběžná lanovka Seiser Alm v Dolomitech, která za 15 minut přepraví denně kolem 11.000 milovníků zimních sportů a letních návštěvníků.

Nově otevřená údolní stanice v horské vesničce Seis am Schlern je navzdory své efektní velikosti zásluhou hliníkové fasády PREFY dokonale zakomponována mezi strmé horské masivy a do alpské krajiny.Se svými třemi úrovněmi podlaží o celkové ploše 3.455 m² je údolní stanice centrem turistické infrastruktury Seiser Alm. Největší vysokohorská pastvina Evropy, ležící ve výšce od 1.600 do 2.300 metrů, je totiž ideální lyžařskou a turistickou oblastí. V létě zpřístupňují kvalitní turistické cesty salaše a vrcholky, v zimě mají lyžaři a snowboardisti k dispozici 60 km sjezdovek a 23 vleků a lanovek. Údolní stanice lanovky tak musí reagovat na komplexní výzvu funkčnosti. Za 2.000 m2  hliníkové fasády kompaktního celku, který je opticky inspirován horským masivem Dolomit, má své místo restaurace, dva obchody se sportovními potřebami, úschovna lyží, lyžařský servis, restaurace s rychlým občerstvením, obchod s regionálními a místními produkty, dvě prodejní místa obou lyžařských škol a správní kanceláře lanovky.
Využitím různých úhlů sklonu fasády Prefa a nepravidelných povrchových zlomů panelů evokujících krystaly se podařilo mladému architektovi z Bolzana Lukasi Burgaunerovi včlenit turistické centrum oblasti Seiser Alm citlivě do okolní krajiny.

Údolní stanice lanovky se tak prezentuje jako nápadně nenápadný monolit, obložený hnědými fasádními panely PREFA FX.12. Architektura řešení, jehož součástí jsou i podhledy, dává celému komplexu nezaměnitelný charakter. Nepravidelné povrchové zlomy panelů vytvářejí na fasádě živou hru světel, proměnlivý optický dojem je závislý na úhlu slunečního svitu.

-ks-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: