Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Automatica 2012 představena české veřejnosti

Automatica 2012 představena české veřejnosti


07.02.2012

Další ročník mnichovského veletrhu Automatica představili zástupci veletržní správy i významného vystavovatele. Zleva – Paul Kho, ředitel marketingové strategie firmy Kuka, dále pak Thilo K. Brotmann, ředitel sekce Robotika a Automatizace asociace VDMA, Norbert Bargmann místopředseda vedení společnosti Messe München a úplně vpravo Jaroslav Vondruška z firmy Expo-Consult Service, jenž mnichovskou veletržní správu zastupuje v ČR a na Slovensku. Podle jeho slov by vyššímu zájmu českých vystavovatelů se na této akci zúčastnit bezesporu prospěla podpora ze strany MPO ČR v rámci oficiální účasti České republiky na výstavě Automatica. Ing. Vondruška si myslí, že je nesmyslně státem podporována celá řada akcí, které konkurenceschopnost našich výrobců v zahraničí nezvýší. 

Na tiskové konferenci zástupci mnichovské veletržní správy a jejího českého zastoupení informovali nejen o výstavě Automatica jako takové, ale jednotlivá vystoupení se podrobněji dotýkala jednoho z hlavních oborů na výstavě prezentovaných – robotiky. Vynikající tempo růstu v roce 2011 a trvající celosvětová potřeba automatizačních řešení dávají prodávajícím robotiky a automatizace v Německu, Evropě a ve světě důvod k optimismu. Letošní ročník veletrhu Automatica přichází dříve než obvykle. Místo června, jak tomu bylo doposud, se bude v areálu Neue Messe Mnichov konat již v květnu, a sice od 22. 5. do 25. 5. 2012. Jako předvoj chystaného veletrhu se koná již v tomto roce kongres k iniciativě „Green Automation”, která na minulé Automatice zaznamenala velký úspěch. 29. března 2011 pořádá Frauenhoferův institut pro výrobní techniku a automatizaci (IPA) poprvé ve spolupráci se Svazem Robotika a Automatizace při VDMA (Svaz německých výrobců strojů a zařízení) a Messe München technologické forum „Vyrábět zeleně a vyrábět zelené produkty”(Grün produzieren und Grünes produzieren).
Na veletrh bylo v době konání akce přihlášeno 420 vystavovatelů z tuzemska a zahraničí. Díky průběžným přihláškám počet vystavovatelů dále poroste, takže v květnu 2012 lze očekávat vyšší úroveň než v minulém ročníku v roce 2010. Rezervovaná čistá plocha se aktuálně pohybuje kolem 25 500 metrů čtverečních, již o 1 000 metrů víc než v roce 2010. Z České republiky se bude letošní Automaticy účastnit vystavovatel Blumenbecker Prag s.r.o., jenž se zde prezentuje poprvé a a spoluvystavovatel Yaskawa Czech, s.r.o. Ze Slovenské republiky přijíždí vystavovatel Spinea s.r.o, dlouholetý vystavovatel na Automatice.

Podrobnější informace o tomto veletrhu a prezentovaných oborech vám přineseme v březnovém vydání MM Průmyslového spektra.
-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: