Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Automatické linky na zpracování plechu ze svitku

Automatické linky na zpracování plechu ze svitku


21.05.2020

 

Poslední z řady webinářů, které nahradily konferenci Technology days měl v režii Francesco Falghera, obchodní zástupce italské společnosti Iron. Po založení se společnost nejdříve věnovala výrobě hydraulických a pneumatických podavačů. Postupně své know-how vyprofilovala do současné podoby a dnes se specializuje na výrobu linek pro automatizované zpracování svitků plechu. Zaměřuje se zejména na manipulaci se svitky, podélné i příčné dělení svitků, automatizované vysekávání a ohýbání dílů přímo ze svitků, laserové řezání dílů a výrobu specializovaných linek na komplexní produkci dílů přímo ze svitku.


Francesco Falghera představil výrobní program společnosti Iron. Fotografie byla pořízena na loňské konferenci Technology days v Praze.

Výroba plechových dílů přímo ze svitku má své výhody oproti výrobě z plechových tabulí. Lze lépe plánovat, významně se při výrobě redukuje odpad i náklady na pořízení vstupního materiálu. A v neposlední řadě také fakt, že linka pracuje v automatickém režimu, snižuje riziko úrazu pořezáním se o ostré hrany plechu při manipulaci apod.

Základem každé linky pro zpracování plechu ze svitku je odvíjecí systém, rovnací zařízení, podavač a příslušné výrobní zařízení (děrovačky, vysekávačka, ohýbačka apod.). Linky jsou vyráběny v několika řadách i zákaznických modifikacích.

Pro více informací navštivte internetové stránky společnosti Iron.

-EB-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: