Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Briketovací lis na třísky z obrábění

Briketovací lis na třísky z obrábění


12.09.2012

Společnost Briklis byla navržena na Zlatou medaili na mezinárodním strojírenském veletrhu za briketovací lisy iSwarf v kategorii nejlepší inovační exponát. Briketovací lisy mají stavebnicovou konstrukci s nižší pořizovací cenou, nízkým instalovaným příkonem, s výkony od 50 do 1000 kg za hodinu pro briketování třísek z hliníku, barevných kovů a železa.

Lisování probíhá ve válcové raznici. Vysoké komprese materiálu je dosaženo lisováním proti pevné závoře, která uzavírá lisovací komoru. Na materiál se působí tlakem až 350 MPa. Lisy iSwarf se vyrábí ve třech verzích, s lisovacím rámem s maximální silou 450 kN, 800 kN a 1 000 kN s dvojstupňovými lamelovými čerpadly. Dlouhá životnost lisovacího rámu je zajištěna uchycením hlavních pohyblivých částí rámu v konstrukci pomocí předepjatých svorníků, které zajišťují materiálovou tuhost lisovacího rámu. Všechny opotřebitelné díly lisovacího rámu jsou vyrobeny ze speciálních materiálů a jsou snadno vyměnitelné.

Třísky z obrábění kovů jsou cennou surovinou pro výrobu nových polotovarů, zvláště v České republice, která nemá vlastní surovinové zdroje. Cesta recyklace odpadů je velmi perspektivní technologie, která přináší významné úspory výrobních nákladů. O tento zisk realizovaný ve slévárně se formou zvýšené výkupní ceny přepracovaných třísek do briket dělí všichni partneři. Není tedy podstatné, zda je lis umístěn ve slévárně, obrobně nebo v kovošrotu.


Briketovací lis iSwarf je možné si prohlédnout v pavilonu B na stánku 14.

-db-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: