Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Ceny za úspěch ve Francii

Ceny za úspěch ve Francii


21.06.2017

Francouzsko-česká obchodní komora ocenila firmy, které uspěly ve Francii, ve čtyřech kategoriích: Technologická inovace, Podnikatelský inkubátor, Úspěch českých MSP ve Francii a Český design ve Francii.

Druhá největší ekonomika v Evropské unii, šestá největší na světě, nejvýznamnější obchodní partner České republiky bez společné hranice nebo země s 30% nárůstem přijatých zahraničních investic za poslední rok. Všechna tato pozitivní čísla hovoří o Francii a příležitostech, které nabízí českým firmám. Francie je pátým největším investorem v zemi, nejvíce peněz směřuje do průmyslu a nových technologií.

Cena Francouzsko-české obchodní komory (FČOK) se zaměřila na české firmy,které úspěšně působí na francouzském trhu, dávají práci tamním lidem a uspěly s expanzí do zahraničí.Za technologické inovace byly zároveň nominovány francouzské společnosti, které vynaložily značné prostředky na rozšíření výroby o nejnovější technologie, na robotizaci nebo na výzkumné centrum. Oceněny byly také střední firmy, které vstoupily na český trh prostřednictvím podnikatelského inkubátoru FČOK.

Z nominovaných společností vybírala vítěze v každé kategorii odborná porota složená ze zástupců firem, státní správy, školství i FČOK. V rámci slavnostního večera na francouzském velvyslanectví převzali ocenění vítězové ve čtyřech kategoriích:
Cenu za technologickou inovaci obdržela firma Valeo Autoklimatizace. Tento francouzský dodavatel do automobilového průmyslu vstoupil na český trh v roce 1995, dnes skupina Valeo v ČR zaměstnává na 4000 lidí a v loňském roce vykázala obrat 600 mil.€. V roce 2002 zahájila projekt výstavby výzkumného a vývojového centra, ve kterém dnes na 500 inženýrů vyvíjí technologie pro autonomní řízení, autonomní parkování, prvky interiérové elektroniky jako ovládací panely v přístrojové desce a komponenty pro autoklimatizace. Investice do výzkumného centra, které otevřelo své brány v nové podobě v roce 2017, doposud dosáhly 600 milionů Kč.Jedna z kategorií se zaměřila na střední firmy, které se rozhodly pro vstup na český trh skrze podnikatelský inkubátor FČOK. Ten od svého založení v roce 2008 nabídl pomoc formou obchodníka na částečný úvazek, poskytnutí poštovní adresy, pracovního zázemí nebo třeba založení a vedení pobočky již více než stovce firem. Některé z nich český trh s pomocí obchodního týmu FČOK otestovaly, ale rozhodli se zde dále nerozvíjet. Jiné naopak založily českou dceřinou společnost, nadále zde podnikají a některé dokonce Prahu využívají jako základnu pro další expanzi do střední a východní Evropy.

-ks-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: