Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Česko ve špatné společnosti?

Česko ve špatné společnosti?


13.03.2012

Personální agentura Manpower se již 50 let celosvětově zabývá výzkumy trhu práce. Jako ukazatel si zvolila index trhu práce, který získává z průzkumu očekávání zaměstnavatelů ohledně jejich náborových aktivit. Hodnota indexu pak představuje procentuální rozdíl mezi počtem zaměstnavatelů, kteří plánují zvyšování počtu svých pracovníků, a počtem zaměstnavatelů, který hodlá počet svých zaměstnanců omezit.

Výsledky Manpower indexu trhu práce pro oblast EMEA pro 2. čtvrtletí 2012, ve srovnání s předchozím čtvrtletím a loňským 2. "kvartálem". V závorce jsou uvedena sezónně očištěná data.

Společnost Manpower Česká republika dnes zveřejnila výsledky průzkumu pro 2. čtvrtletí 2012. Celosvětové vyhlídky pro následující čtvrtletí jsou dobré, v oblasti Severní a Jižní Ameriky firmy plánují nábor nových zaměstnanců a index trhu práce tu povětšinou dosahuje dvouciferných hodnot. Také Evropě se celkem daří, i když hodnoty indexu jsou zde o něco nižší. Záporné hodnoty indexu (tj. zaměstnavatelé očekávají spíše snižování počtu zaměstnanců) vykazují pouze Řecko, Španělsko, Irsko, Maďarsko, Itálie a Česká republika. Tedy země, nad nimiž se vznáší větší či menší hrozba státního bankrotu. A my.

Výsledky výzkumu rozhodně nepředstavují žádný důvod k panice, může to znamenat cokoliv, například to, že Češi jsou jen většími pesimisty než ostatní Evropané. Důvod k zamyšlení to ovšem je. Zejména v souvislosti s naším odmítnutím paktu rozpočtové stability.

S výsledky provedeného výzkumu se můžete podrobněji seznámit v této zprávě.

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: