Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Čestné uznání za progresivní multifunkční obráběcí centrum

Čestné uznání za progresivní multifunkční obráběcí centrum


11.09.2012

Multifunkční obráběcí centrum typu horní gantry v pětiosém provedení. Kinematika stroje je tvořena třemi navzájem kolmými lineárními osami, sklopnou hlavou s elektrovřetenem, s brzdou a otočným stolem o průměru 1 800 mm a s maximálními otáčkami 250 1/min.

Cenu poroty – čestné uznání na 54. mezinárodním strojírenském veletrhu v obdržela společnost Tajmac-ZPS za vertikální portálové obráběcí centrum MCV 2318, které je svými parametry předurčeno k obrábění rozměrných a tvarově složitých dílců v oborech klasického strojírenství, ale díky možnosti obrábění v pěti osách se současnou možností soustružení také v náročných oblastech energetiky. V kombinaci s „know how“ společnosti se otevírá nová oblast uplatnění těchto strojů – výroba ozubení a ozubených kol v širokém rozsahu.

Těžiště uplatnění MCV 2318 předpokládá zejména obrábění složitých prostorových tvarů ve 3D a to jak v tříosém tak i v různých konfiguracích v pětiosém obrábění. Velký prostor pro využití stroje je i v oblasti konvenční výroby tzn. pro klasické frézování, vrtání, zahlubování a vystružování otvorů, řezání a frézování závitů. Typickými výrobky jsou formy pro výrobu lisovacích a tvářecích nástrojů, zápustek pro kování nebo forem pro vstřikování umělých hmot, různých zařízení pro tváření plastů a pryží a jiné tvarově složité strojní výrobky. Stroj vzhledem k vysoké dynamice, velmi vysoké tuhosti a tlumicím vlastnostem konstrukce umožňuje využití výhod HSC technologie.

-db-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: