Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> CIMT China International Machine Tool 2017, díl 4.

CIMT China International Machine Tool 2017, díl 4.


21.04.2017

V další části našeho zpravodajství z pekingského veletrhu CIMT pokračujeme v představení expozic největších čínských výrobců spadajících do tzv. Velké pětky.


Na veletrhu je místo pro každý výrobek. Své stovky zákazníků bezesporu nalezne.

QCMT&T Group neboli Shaanxi Qinchuan Machine Tool&Tool Group, uzavírající  exkurzi k největším čínským výrobcům, byla založena v roce 1965 v Šanghaji a následně se přesídlila do provincie Shaanxi. V roce 1995 byla společnost restrukturalizována a stala se plně státem vlastněnou firmou. V současné době se její výrobní program skládá z CNC obráběcích strojů – od ozubárenských přes frézky, soustruhy, brusky až po velké portály. Dále se specializují na plastikářské stroje větších velikostí a odlévání odlitků celé škály tvarů a velikostí.


Moderní obráběcí centra a výrobní linka broušení ozubených kol na stánku firmy QCMT&T.

Poslední z výčtu je společnost Jier, která letos slaví své 80-ti leté jubileum. Zaměstnává na 5 000 lidí, kteří pracují na celkové ploše 1,2 milionu čtverečních metrů. Svoji produkcí se zaměřuje jak na stroje technologie tváření (objemové, plošné), tak na technologie slévání, obrábění a dělení materiálu laserem a plazmatem. Jde o neskutečně široký záběr. Toto vše samozřejmě staví do výrobních linek a nabízí kompletní technologie řešení na klíč, což bylo velice názorně v expozici prezentováno formou rozsáhlého kinematického modelu.


Jednotlivé firmy koncernu Qiqihar sice do tzv. Velké pětky nespadají, přesto si zaslouží na veletrhu pozornost mj. s ohledem na takto monumentální exponáty.

Čínští výrobci obecně, a nemusí se to týkat pouze Velké pětky, pokrývají v rámci jedné společnosti, byť v podobě různých divizí, široké portfolio strojů od obráběcích přes tvářecí stroje a jsou v rámci jednoho koncernu soběstační i co se týče slévárenských provozů či výroby celé škály komponent. Pokud přesto odebírají komponenty od externího dodavatele, je jen otázkou času, kdy jej zakvírují. To ve světě nemá obdoby.        


Nejsme na veletrhu módy....

Roman Dvořák
Peking, Čína
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: