Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Dny otevřených dveří firmy Formetal

Dny otevřených dveří firmy Formetal


31.05.2019

Letos již potřetí přivítala společnost Formetal stávající i potenciální zákazníky na dnech otevřených dveří 2019 v Měšicích u Prahy. Setkání uživatelů tvářecích strojů se specialisty firmy a zástupci výrobců strojů se stalo tradicí.„Dříve k těmto setkáním sloužily veletrhy. Dnes však tato setkání na veletrhu jsou spíše záležitostí společenskou než obchodní. To nás motivovalo k otevření vlastního showroomu, kde můžeme zájemcům jednotlivé technologie snadno předvést,“ říká Ing. Petr Čejka, jednatel společnosti Formetal.
Zájem návštěvníků rok od roku dle slov Ing. Čejky roste. V loňském roce se zúčastnilo přes čtyřicet firem. Letos to bylo zhruba o desítku více.

Požadavky zákazníků jako inspirace výrobcům strojů
Hlavní přínos návštěvníci vidí v možnosti konzultovat své potřeby přímo se zástupci výrobců. To navíc umožňuje velmi konkrétní zpětnou vazbu nejen Formetal – uživatel stroje, ale také uživatel stroje – výrobce.
„Naši dodavatelé strojů patří k evropským i světovým lídrům v oboru tváření plechu. Naši zákazníci jsou firmy využívající pokročilé technologie a jejich požadavky v kontextu doby již jenom porostou. Volají po vyšší produktivitě, v řadě případů po automatizaci výroby, dokonalejším servisu. Bez těsné spolupráce všech článků tohoto řetězu nelze růst,“ dodává Ing. Čejka.

Prostor i pro novinky
Letos poprvé položila společnost vyšší důraz také na vzdělávání zákazníků a připravila pro ně Školu zakružování plechu a profilů pod vedením specialistů ze společnosti Davi Promau. Ukázky zakružování kruhových tvarů i kuželů proběhly na hydraulické čtyřválcové zakružovačce plechu Davi Promau MCA 2020, zakružování plocháčů a L profilů pak na hydraulické zakružovačce profilů s označením MCP 11.

Dále bylo k vidění:
•    ohýbání na CNC ohraňovacích lisech Durma - různé délky, tonáže a vybavení;
•    ohýbání na segmentové ohýbačce dlouhých plechů Variobend - 6 m / 2 mm, servomotory, automatické bombírování;
•    ukázky z řezání 1-4 kW vláknovým laserem Durma;
•    výroba na lince s excentrickým 100t lisem Mecanica Exacta - dvojitý odvíječ, rovnačka s podavačem, lis s automatickým přestavením zdvihu, detekce dílů a pozice materiálu, dopravník na díly.-EB-

Foto: Formetal

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: