Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Electronica 2012 – elektronický průmysl se chystá do Mnichova

Electronica 2012 – elektronický průmysl se chystá do Mnichova


25.06.2012

Electronica – přední světový veletrh v oblasti komponentů, systémů a aplikací v elektronice.

Norbert H. Bargmann, generální ředitel Messe München se do Prahy vrací pravidelně, již od dob svého mládí, kdy jako člen basketbalového týmu sváděl na palubovkách souboje např. s pražskou Spartou. V posledních letech však své návštěvy již nevěnuje sportu, ale osobní propagaci výstav a veletrhů, které mnichovské výstaviště pořádá.
V pátek 22. června opět zavítal na tiskovou konferenci do Prahy, aby spolu se zástupcem mnichovských veletrhů v České republice Ing. Jaroslavem Vondruškou, přítomné novináře seznámil s letošním 25. ročníkem tradičního veletrhu Electronica. Ten se koná každé dva roky v Mnichově a to již od roku 1964.
Posledního ročníku před dvěma lety se zúčastnilo více než 72 000 návštěvníků ze 76 zemí a 2 578 vystvovatelů ze 46 zemí, celkový výstavní prostor pokryl 142 000 metrů čtverečních a letošní ročník má ambice být rozhodně stejně tak úspěšný.

Veletrh electronica 2012 se bude konat v mnichovském veletržním centru od 13. do 16. listopadu a bude se věnovat technologiím, produktům a řešením pokrývajícím celé spektrum elektronického průmyslu: Od polovodičů, konektorů a ostatních elektromechanických přístrojů a zařízení pro měření a testování systémů, elektronický design a embedded produktů, pasivních prvků, bezdrátových systémů, napájecích zdrojů a desek s tištěnými spoji (PCB) až po elektronické systémy řízení (EMS) a distribuci.

Electronica není jen výstavou, ale doplní ji bohatý konferenční program s tématy „Elektronika v automobilovém průmyslu“, „Bezdrátové technologie“ a „Embedded systémy“.

Od roku 2008 probíhá současně s veletrhem Electronica také Hybridica – veletrh inovačních řešení z plastů, kovů, keramiky a kompozit – a vytváří tak významný synergický efekt. Letos nově bude souběžně probíhat také veletrh skladování elektrické energie (EES), Mezinárodní veletrh baterií, Zařízení pro skladování energie a Inovativní výroby.

Bližší informace o veletrhu electronica 2012 jsou k dispozici na stránce www.electronica.de/en, kde by od 2. července měla být k dispozici také online registrace návštěvníků.
-pr-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: