Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Elektromobilita a novinky pro chytré budovy

Elektromobilita a novinky pro chytré budovy


22.03.2019

Společnost ABB představila na veletrhu Amper mnoho zajímavých exponátů, mezi jinými rychlonabíjecí stanici pro elektro automobily, robota YuMi, systémy pro chytřejší veřejné budovy a domácnosti.


Návštěvníci si mohli prohlédnout nabíjecí stanici „Supercharger“ Terra HP s výkonem 350 kW, která za osm minut dobije vůz pro ujetí 200kilometrové vzdálenosti, a je tak nejrychlejší nabíjecí stanicí pro elektromobily současnosti. Je tedy ideálním řešením pro dálniční odpočívadla a čerpací stanice. (Foto ABB).


K vidění bylo široké spektrum výrobků a řešení pro automatizaci budov a chytřejší hospodaření s energií. (Foto ABB).

Dále byl uveden snímač tacteo KNX představující řídicí prvek pro řízení inteligentních budov, zejména hotelů. Je vyrobený ze skla v černé nebo bílé barvě, a díky velmi tenké bezrámové konstrukci o tloušťce 9,5 mm splývá senzor s okolní stěnou. Sensor například aktivuje nastavení „ukliďte/nerušte“, signalizaci číslo pokoje, řídí topení, nastavení rolet či osvětlení. Lze ho řídit a monitorovat z centrálního stanoviště, například recepčního pultu.

Pro domácí použití je určena nová generace systémového modulu 2.0 k domovní automatizaci free@home. Díky novým komponentům je možné ovládat ještě rozsáhlejší aplikace, připojit až 150 různých prvků a bezdrátově ovládat nastavení domu.

-GJ-

Více v přiloženém videu:

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: