Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> EMO na půdě FS ČVUT

EMO na půdě FS ČVUT


09.02.2012

Doktor Smolík jménem Společnosti pro obráběcí stroje, Ústavu výrobních strojů a zařízení FS ČVUT a Výzkumného centra pro strojírenskou výrobní techniku a technologii zahájil seminář Obráběcí stroje a technologie na EMO 2011 stručným shrnutím výrobního sortimentu, kterým disponují čeští výrobci obráběcích strojů

Na strojní fakultě ČVUT v Praze jsou pro zájemce z oboru obráběcích a tvářecích strojů pravidelně pořádány odborné semináře. Jedním z nich byl pohled na loňskou výstavu EMO Hannover, které se jednotliví přednášející osobně účastnili a na semináři o jednotlivých komoditách referovali. V rámci semináře byl vydán i celobarevný 200 stránkový sborník detailněji představující prezentované exponáty a technická řešení. Celkem ve třech sekcích – Stroje, Společná základní problematika a Technologie a nástroje bylo předneseno na 21 příspěvků. Jednalo se například o Soustruhy s vodorovnou a svislou osou, Brusky, Stroje na ozubení, Stroje pro mikroobrábění, Nekonvenční způsoby obrábění, Stroje pro rychlé prototypování, Těžké obráběcí stroje, Vřetena a jejich komponenty, Pohony posunových NC strojů, Komponenty pohybových os, Design, Ergonomie, Ecodesign, Nástroje a nástrojové soustavy a celá řada metod měření.

Jednotlivé profesně zaměřené pohledy na EMO přináší i ve svém seriálu MM Průmyslové spektrum. Do vyhledávacího okna na této adrese stačí zadat klíčové slovo "EMO 2011" a obdržíte seznam článků.

Zájemci o jednotlivé prezentace nechť kontaktují Společnost pro obráběcí stroje.

-dvo-


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: