Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Financování strojů a dopravní techniky

Financování strojů a dopravní techniky


10.09.2012

UniCredit Bank a UniCredit Leasing se stali již pravidelnými účastníky veletrhů s dopravní a strojní tématikou. V rámci 54. ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se společně představili v „tenisovém stylu“ na stánku číslo 32 v pavilonu A. Velká část prezentace UniCredit Bank je věnovaná novým trendům v oblasti exportního financování. V případě velkých vývozů banka poskytuje exportní úvěry. Vývozce tak nabídne dodávku investičního celku a zároveň i jeho financování, tím se zvýší jeho šance na úspěch. Pokud firma získala zakázku, ale potřebuje nejprve vyrábět, může ji banka podpořit předexportním úvěrem. Celou transakci je vhodné zastřešit dokumentárním akreditivem, který hlídá platební rizika.


Tisková konference na stánku UniCredit Bank a UniCredit Leasing

Českému exportu stále dominují vývozy do zemí EU, především do Německa. Zhruba 10 firem zajišťuje 50 % objemu českého exportu. Jsme tedy závislí na malém počtu zemí i exportérů. Řešením je diverzifikace exportu, kterou navrhuje i vláda, a taky snaha dodávat hotové výrobky, nikoliv subdodávky. Společnost Škoda Auto je typickým příkladem toho, že to lze,“ řekl na dnešní konferenci Tomáš Hron, ředitel Global Transaction Banking UniCredit Bank.

Sesterská společnost UniCredit Leasing, dlouhodobý lídr na trhu nebankovního financování, na veletrhu nabídne především financování strojů a technického vybavení.

-db-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: