Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Inauguration, TaeguTec Plant 2: Den nultý

Inauguration, TaeguTec Plant 2: Den nultý


02.04.2012

Skupina IMC (International Metalworking Company) vlastněná od roku 2004 americkým miliardářem Warren Buffetem (investiční skupina Berkshire Hathaway), zainvestovala do jedné ze svých výrobních firem, korejské společnosti TaeguTec a postavila zde moderní výrobní prostory nazvané prostě - Plant 2. Ty se nacházejí na navazujících pozemcích stávajících výrobních a administrativních prostorů ve městě Daegu.


Po příletu do Soulu...Kdo se v tom má vyznat

Tato skutečnost byla faktem, že společnost IMC připravila bombastickou akci (předpokládám dle obsáhlého "schedule") pro stovky zákazníků, obchodních zástupců a distributorů z celého světa, kteří právě v této chvíli (neděle 1. dubna) postupně přijíždějí rychlovlaky KTX z metropole Soulu, kam ze všech zákoutí světa přilétají.


Konečně v hotelu. 20 hodin na cestě, 7-mi hodinový posun

Nejinak tomu je i u českých strojařů, odběratelů řezných nástrojů TaeguTec. Tato značka je péčí jednatele plzeňské TaeguTec ČR ing. Petra Eisenhamera v české kotlině postupně velmi dobře etablovaná a společně se svým týmem jí zde dělá bezesporu dobré jméno. Přes helsinské letiště nás sem přilétla skupina čítající 15 účastníků, mezi nimiž má to štěstí být přítomna i redakce MM Průmyslového spektra, kterou si firma TaeguTec ČR vybrala jako svého mediálního partnera pro prezentaci novinek a svých aktivit.


Hotel Inter-Burgo v korejském Daegu poskytne na několik nocí zázemí strojařům z celého světa jenž v této chvíli spojuje značka TaeguTec

Nyní máme za sebou přes 13 hodin letu, dvě hodiny v rychlovlaku, který svoji rychlostí 300 km/hod jemně zvádl trať ze Soulu do Daegu a další nepočítaný čas v autobusových přiblíženích a čekání na absolvovaných letištích, celkem na 23 hodin cesty, většiny z nás bez spánku. Nyní se nacházíme v přepychovém hotelu Inter-Burgo obklopený ze všech stran nespočítaném počtu větších a velkých kopců. Výhled z okna je však náplastí za náročnou cestu z Prahy, přes Helsinky, do Soulu a finálně do Daegu. Je zde posun 7 hodin a v pondělí ráno v 7.30 odjíždíme do fabriky na celodení program až do pozdního večera.


Nádherná pagoda v bezprostřední blízkosti hotelu

Pokračování zítra

Roman Dvořák
Daegu, Korea


 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: