Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Konference Firemní informační systémy

Konference Firemní informační systémy


25.09.2020

Společnost Best Online Media uspořádala 24. září v Kongresovém centru Vavruška v Praze konferenci nazvanou Firemní informační systémy, která představila některé aplikace a trendy související s podnikovými informačními systémy. Aktuální trendy představil v úvodní přednášce Petr Mandík, šéfredakor BusinessIT.cz. Zmínil především cloudová řešení, která jsou dnes v rámci ERP řešení zastoupena více než 62 %, a požadavky na využití umělé inteligence, především v oblastech prediktivní analytiky a deep learningu.

Zuzana Paulinová, organizátorka akce, předává slovo přednášejícím.

Následující přednáška společnosti Unicorn se věnovala tzv. Incidentům ve společnostech a mobilní aplikaci pro jejich řešení – v praxi se jedná o problémy s vozidly, zbožím, IT aj., které je třeba pomocí standardizovaných a automatizovaných postupů efektivně vyřešit. Společnost Digital Solutions měla vystoupení hned dvě. První bylo věnováno spolupráci robustního ERP s aplikacemi pro digitalizaci obchodních procesů, které do práce obchodníků přinášejí potřebnou flexibilitu, druhé přineslo informace o platformě DigiSign pro elektronický podpis a uzavírání smluv.

Jedna z firemních prezentací

Přednáška společnosti TPA se věnovala otázce ERP (konkrétně Helios) ve spojení s automatizací firemních procesů – naprostá většina procesů od objednání po vyskladnění a expedici zboží může probíhat standardizovaným způsobem a takový proces pak může probíhat zcela automatizovaně, včetně objednání dopravy. Poslední přednáška firmy Menzo byla věnována aplikaci Teams, která je součástí kancelářského balíku Microsoftu, a jejímu využití pro podporu firemních procesů.

Akce proběhla za dodržení předepsaných hygienických opatření.

-Mk-

Foto: autor

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: