Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Lipské veletrhy hlásí nárůst vystavovatelů

Lipské veletrhy hlásí nárůst vystavovatelů


28.03.2012

Již za pár týdnů začínají v Lipsku automobilové veletrhy AMI, AMICOM a AMITEC s rozsáhlým přehledem branže. Na veletrhu AMI od 2. do 10. června představí své vozy celkem o 12 automobilových značek více než v roce 2010. Tento výrazný nárůst a mnoho avizovaných modelových premiér potvrzují vedoucí roli veletrhu AMI jako jediného mezinárodního veletrhu osobních vozů tohoto roku v Německu. Současně se od 2. do 6. června 2012 konají veletrhy AMITEC, odborný veletrh náhradních dílů, vybavení dílen a služeb a AMICOM, přední evropský veletrh mobilní zábavy, komunikace a navigace. Již nyní si mohou návštěvníci zakoupit výhodné vstupenky na tuto jedinečnou trojici veletrhů.
Změna termínu na červen, oproti předchozím ročníkům, které se konaly v dubnu, byla jak kvůli počasí, tak aby byl dále od veletrhu v Ženevě. Jedním z hlavních lákadel je možnost zkusit si osobně řídit různé automobily. Zkušební jízdy jsou v okolí, ale i na dálnicích a v městském provozu. Na minulém veletrhu si jízdy vyzkoušelo asi 20 000 návštěvníků. Letos budou poprvé i zkušební jízdy v elektromobilech.
Na letošním veletrhu by mělo být 450 vystavovatelů z celého světa. Veletrhu se zúčastní také tři představitelé z České republiky (Škoda, Kaipan a Bennett. Na tiskové konferenci se prohlásilo, že by měla být světová premiéra od německé automobilky BMW a možná i od automobilky Škoda.
-db-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: