Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Medin disponuje novou kalírnou

Medin disponuje novou kalírnou


13.09.2017

Medin, jeden z největších evropských výrobců zdravotnických prostředků, oficiálně představil novou kalírnu. Nově instalovaná zařízení v kalírně rozšiřují nabídku služeb a současně zvyšují kvalitu výrobků. Její kapacitu mohou využívat také okolní strojírenské firmy.

Jak uvedl generální ředitel Milan Ettel, firma Medin v průběhu pěti let investovala s podporou evropských dotací do obnovy a inovace výrobního zařízení zhruba 200 milionů Kč. Kompletní rekonstrukce kalírny byla realizována za 33 milionů Kč.

 
Generální ředitel firmy Medin Milan Ettel, náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný, výrobní ředitel Michal Steinvald a starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda při slavnostním otevření nové kalírny

Vakuová kalicí pec s kalením do oleje je unikátní svými rozměry (900 x 900 x 1200 mm). Umožňuje tepelné zpracování vsázek s velkým rozměrem. „Naše společnost zajišťovala dodávku nové technologie. Jednalo se nejen o vakuovou kalicí pec, ale také o průmyslovou pračku a popouštěcí pec,“ upřesnil zástupce dodavatelské firmy Ecosond Václav Hošek.

Úspěch a mnoho spokojených zákazníků popřál při slavnostním otevření nové kalírny náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný. „Firma Medin významně přispívá k ekonomickému rozvoji regionu,“ dodal.

Medin, a.s., je česká firma se sídlem v Novém Městě na Moravě, která se zabývá vývojem, výrobou a distribucí lékařských nástrojů a implantátů. Závod vznikl v roce 1949 pod názvem Chirana, jejím nástupcem se Medin stal roku 1992. Při vývoji jsou v současnosti používány nejmodernější CAD 3D systémy, včetně možnosti 3D tisku, pomocí kterého je možné vytvořit z návrhu model. Při vývoji výrobků Medin spolupracuje se špičkovými lékaři, s odborníky z vysokých škol. Pořádá odborné semináře, workshopy a certifikované kurzy pro lékaře a zdravotní sestry.

-ZK-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: