Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Moderní stroje i životní styl - to je veletrh Motocykl

Moderní stroje i životní styl - to je veletrh Motocykl


08.03.2012

Ač sám nepatřím mezi motorkáře a z dopravních prostředků mám nejraději své dvě nohy, připouštím, že stojí za to podívat se na veletrh Motocykl 2012, který byl dnes zahájen na výstavišti v pražských Holešovicích. Prostorové rozmístění expozic je víceméně obdobné jako v předchozích ročnících: v centrální hale spatříte nejnovější modely motocyklů zvučných i méně známých značek, pravé křídlo patří zejména čtyřkolkám, mezitím nějaké to oblečení a další propriety pro ty, kdož – na rozdíl ode mne – na nějaké ty dvoukolové oře více či méně často usedají.

Část expozice v centrální části Průmyslového paláce

Až posud je celkový dojem z veletrhu srovnatelný s jinými obdobnými průmyslovými výstavami. Osobitou atmosférou však dýchá – řekl bych neexistující – křídlo Průmyslového paláce (to, které před několika lety vyhořelo a s jehož obnovou se zrovna dvakrát nepospíchá). Tady se totiž v úžasném mixu prezentuje řemeslná zručnost, technická originalita a životní styl. Uvidíte tady různé přestavby, veterány, či třeba desítky „harleyů“ různého stáří. Nebo mládí, jak se to vezme. Ani v této části expozice nechybí různé stylové doplňky, ovšem jiného rázu než v sousedních prostorách. V tomto křídle, resp. stanu, se také nachází pódium, kde probíhá doprovodný program. V době mé návštěvy zde hrála kapela The Slapdash a já bych na tomto místě rád opětoval pozdrav, který jsem při svém příchodu z pódia dostal.

Kawasaki vsadila mimo jiné i na retro design

Veletrh pokračuje až do neděle 11. 3. a je přístupný od 10 do 20 hodin, v neděli pak jen do 17 h. Stojí za to se podívat i na doprovodný program a čas návštěvy zvolit podle toho, co vás zajímá. Podrobnější informace najdete na www.motocykl-praha.cz.

-Mk-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: