Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Národní technická knihovna slaví 10 let

Národní technická knihovna slaví 10 let


06.09.2019


Program oslav odstartuje 9. září dopoledne vernisáží výstavy „10 let NTK ve fotografiích“


Desáté narozeniny oslaví NTK v pondělí 9. září 2019. Oslavy a doprovodný program se uskuteční přímo v budově NTK a v přilehlých venkovních prostorách. A je opravdu na co se těšit, přislíbil také ředitel NTK Martin Svoboda na včerejší tiskové konferenci.

Program oslav odstartuje 9. září dopoledne vernisáží výstavy „10 let NTK ve fotografiích“, na kterou navážou komentované prohlídky budovy. V odpoledních hodinách proběhne v Galerii NTK výstava TECHNÉ, jež má konfrontovat výjimečné sbírkové předměty historického fondu knihovny se současným tuzemským i mezinárodním uměním.


Přímo na místě předvede své umění světoznámý rumunský výtvarník Dan Perjovschi, autor kreseb v Hale služeb přezdívané Macocha.

Slavnostní večer pak začne v centrální hale v 18 hodin. „Oslava bude mít dvě části. Během té formálnější pokřtíme knihy a poslechneme si koncert orchestru Collegium 1704. Z minulosti máme vyzkoušeno, že vážná hudba zní v Macoše výborně. Později večer přejdeme ke druhé části, kdy nám před knihovnou pro uvolnění zahrají populární Tata Bojs,“ uzavřel ředitel.

Vstupné je zdarma. Přijďte!

-EB- 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: