Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Nástroje pro výzvy dnešní doby

Nástroje pro výzvy dnešní doby


30.09.2020

Společnost Misan z Lysé nad Labem pořádá ve svém showroomu pravidelné odborné semináře již mnoho let. Součástí odborného semináře jsou vždy také ukázky obrábění na strojích Okuma, Okamoto a Brother nástroji partnerské společnosti. Partnerem posledního odborného semináře s názvem Novinky 2.0 – Nástroje pro výzvy dnešní doby byla společnost Tungaloy. Současná situace bohužel nepřeje akcím podobného typu, a proto byl tento seminář převeden do online nebo chcete-li virtuálního provedení.


Videa z prezentací si můžete pustit na YouTube kanálech obou společností. (Foto: Printscreen)

Musím obě společnosti pochválit za velmi úspěšné zvládnutí nového typu prezentace! Petr Galuška, jednatel společnosti Tungaloy, dokonce ve svém videu přiznává, že za 25 let u společnosti Tugaloy Czech, je to jeho vůbec první video prezentace. V žádném případě se nemá za co stydět či dokonce omlouvat. Jeho prezentace je srozumitelná, přehledná a vhodně doplněná videi. Jelikož budou videa ke zhlédnutí také na YouTube kanálech obou společností (odkazy níže), nebudu zde popisovat jednotlivé novinky. Jen zmíním, že společnost Tungaloy posiluje svou pozici také v online prostředí a to prostřednictvím nově otevřeného internetového obchodu a online katalogu.


Ukázky obrábění přímo z kamery uvnitř stroje. (Foto: Printscreen)

Na stejně profesionální úrovni jsou také prezentace Ondřeje Svobody, jednatele společnosti Misan, který nejdříve popisuje velmi ojedinělý způsob řešení automatizace společnosti Okuma v podobě robotické ruky zabudované přímo uvnitř stroje nazvané Armroid. Více také na www.mmspektrum.com/191222. V druhé prezentaci se věnuje víceúčelovým obráběcím centrům Brother vč. možnosti jejich automatizace. Následuje pět praktických ukázek obrábění, které díky přenosu přímo z kamery uvnitř stroje jsou možná ještě lépe pozorovatelné, nežli na místě v showroomu před samotným strojem. Jedinou nevýhodou je asi jen to, že při sledování videa obrábění není možné přímo komunikovat s technikem a např. mu pokládat dotazy. Ale i toto lze v online prostředí v budoucnu řešit.

Ještě jednou gratuluji oběma společnostem k tomu, jak pružně se přizpůsobili nové situaci a perfektně zvládli také realizaci.

-EB-

YouTube kanál Misan: zde

YouTube kanál Tungaloy: zde

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: