Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Neztrácejte důležitá data

Neztrácejte důležitá data


29.10.2020

Pokračování úspěšné série webinářů centra výzkumu, vývoje a pokročilých technologií, které se zaměřuje na aplikovaný výzkum, experimentální vývoj a vzdělávání v oblasti strojírenství a výrobní techniky Intemac dostalo název Digitální podnik – Neztrácejte důležitá data. Webinář zaměřený na strojírenské a výrobní firmy, které mají zájem o implementaci nových řešení a získání nových konkurenčních výhod, které řeší optimalizaci výroby a plánují její digitalizaci se zabýval možnostmi integrace současných systémů bez nutnosti jejich nahrazení, nástroji této integrace, výhodami shromažďování dat na jednom místě, vzdáleným řízením podniku na základě takto získaných a shromážděných dat, možnostmi sledování podniku nebo hlášením chyb v reálném čase.

Ilustrační obrázek. (Zdroj: Intemac, Koco Šmerda)

Každý jistě uzná, že zásadní pro digitální transformaci je promyšlená strategie postupné digitalizace. Když už máme několik dílčích řešení, o které nechceme přijít, je vhodná právě jejich integrace. Propojení stávajících i nových systémů na jednu platformu poskytne mnohem detailnější pohled na celou výrobní firmu. Hlavní řečníci webináře: Erik Odvářka ze společnosti Honeywell, Radovan Slíž z firmy OMS Intelligent Solutions a David Řehoř ze společnosti Cleverlance Industry, se shodli na tom, že před zaváděním jakékoliv digitalizace je nejprve nutná optimalizace všech procesů. Digitalizaci není nutné zavádět napříč celým podnikem plošně, ale lze ji provádět postupně. Důležitý faktorem pro úspěšnou integraci stávajících systému na společné platformě je jejich otevřenost (standardizace).
S rostoucím množstvím možností digitalizace, různých informačních systémů i integrátorských firem doporučujeme obrátit se na odborníky.

-EZ-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: