Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Nová hala společnosti Trimill

Nová hala společnosti Trimill


18.06.2018

V pátek byl zahájený oficiální provoz v nové výrobní hale firmy Trimill ve Vsetíně Jasenicích, v bývalém areálu Zbrojovky. Výše investic spojených s výstavbou, vybavením a úpravami okolí nové haly dosáhla téměř 200 milionů korun a společnost Trimill se ji chystá využívat nejen pro montáž strojů, ale také pro výrobu jejich komponentů a jako skladovací prostoty. K dispozici zde má nyní také vlastní obrobnu a výrobu nosných betonových prvků strojů. Výroba a montáž obráběcích strojů je velmi složitý a časově náročný proces. Nové výrobní a skladovací prostory tak firmě umožní u jednodušších typů strojů vyrábět i na sklad.  Nová výrobní hala přinese naší firmě zkrácení dodacích termínů v některých obchodních případech a zvýšení výrobní kapacity,“ říká spolumajitel firmy Milan Julina a dodává: „Věříme, že díky tomu zvýšíme i zisk a umožní nám to nové investice, protože nechceme tady ve Vsetíně zůstat jen u této haly.“ 

Společnost Trimill nyní vyrábí ročně kolem 30 strojů. Právě díky otevření nového provozu plánuje do pěti let navýšení produkce až o 15 – 20 strojů.

 

Symbolickým přestřižením pásky byl v pátek 15. června oficiálně spuštěný provoz nové výrobní haly společnosti Trimill v areálu bývalé Zbrojovky Vsetín. Slavnostního aktu se zúčastnili spolumajitelé firmy Milan Julina a Hans-Georg Hornjak, starosta města Vsetín Jiří Růžička a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

 

Původní hala č. 7 bývalé Zbrojovky Vsetín o rozloze 7 200 m² pochází z roku 1935. Za 2. světové války se zde vyráběla děla, tzv. „dvojčata“, pro německé válečné letectvo. Společnost Trimill halu koupila již koncem roku 2004 a o rok a půl později zde zahájila výrobu svých obráběcích strojů. Z důvodu nutnosti navýšit výrobní kapacity začala koncem roku 2016 rozšiřovat stávající provoz ve Vsetíně o dalších téměř 3 500 m². Hala byla dokončena a předána do zkušebního provozu v prosinci 2017. Oficiálně zde zahájila výrobu 15. června 2018.

-km-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: