Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Nová výroba v trutnovském závodě Siemens

Nová výroba v trutnovském závodě Siemens


22.05.2018

Výrobní závod Siemens Nízkonapěťová spínací technika Trutnov oslavila 25 let a významně rozšiřuje své výrobní kapacity. Nově se bude v Trutnově vyrábět poslední generace softstartérů řady 3RW5, které se uplatňují v průmyslových aplikacích. Nová výroba využívá prvky digitalizace vycházející z konceptu Průmysl 4.0. Díky rozšíření výroby Siemens nabídne několik desítek nových pracovních míst.


Slavnostního přestřižený pásky nové výrobní linky v trutnovském závodě Siemens Nízkonapěťová spínací technika se mimo zástupců ze společnosti Siemens účastnil také starosta města Trutnov.

Softstartéry elektromotorů představují jeden z pilířů portfolia divize Digital factory, obchodní jednotky Control Products. Závod v nové výrobě implementuje prvky digitalizace vycházející z konceptu Průmysl 4.0, využije např. adaptabilní systém řízení životního cyklu výrobku včetně možností tzv. digitálního dvojčete. Zavedením pokročilých digitálních řešení v Trutnově naplňuje společnost Siemens svůj plán investovat v české republice 7 miliard korun do rozšiřování svých aktivit a digitalizace. Investice do nové linky na výrobu softstartérů 3RW5 dosáhla hodnoty okolo 500 milionů korun.


Ukázka sofstartérů elektromotorů řady 3RW5, které se na nové lince budou vyrábět.

V rámci strategického plánu „Nízkonapěťová spínací technika Trutnov 2022“ se dále počítá se znásobením programu výroby plošných spojů a v návaznosti na to rovněž finálních výrobků.


-EB-
Zpracováno podle firemních podkladů.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: