Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Ocenění českých podnikatelek již zná své vítězky

Ocenění českých podnikatelek již zná své vítězky


09.11.2017

Soutěž Ocenění českých podnikatelek, která zviditelňuje a oceňuje úspěšné české ženy, se v letošním roce koná již podesáté. Cílem soutěže je vyzdvihnout české podnikatelky, jež jsou schopné díky svému umu a odvaze vydat se svou vlastní cestou, zakládat úspěšně fungující firmy a využívat nejrůznějších moderních technologií, které jim na této jejich cestě pomáhají.

Vítězky soutěže byly slavnostně představeny na tiskové konferenci ve čtvrtek 9. listopadu v Kongresovém centru České národní banky.

Záštitu nad letošním jubilejním ročníkem převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. To se také rozhodlo jedné z finalistek udělit Medaili ministra průmyslu a obchodu. „V posledních pěti letech o živnost zažádalo dvakrát více žen než mužů. Svou podnikatelskou cestu mají oproti mužům leckdy trnitější, a proto si jejich úsilí zaslouží maximální podporu. Zároveň považuji za důležité jejich podnikatelské aktivity zviditelňovat. A právě udělení Medaile ministra průmyslu a obchodu je k tomu vhodnou příležitostí. Pro mnohé z nich to může být důkazem, že jejich snahu dokážeme patřičně ocenit,“ vyjádřil svou podporu ženám-podnikatelkám ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček. Historicky první medaily ministra průmyslu a obchodu získala paní Zuzana Ceralová Petrofová ze společnosti Petrof.

Prostřednictvím projektu Ocenění českých podnikatelek se již od samého jeho začátku snažíme podporovat, vzdělávat a oceňovat transparentní podnikání v České republice a vytvářet nové příležitosti. Oceňujeme ženy, které podnikají, dosahují výborných ekonomických výsledků a stojí za nimi silné životní i podnikatelské příběhy. Ty pak mohou být inspirací jak pro ženy, které již podnikají, nebo o vlastním podnikání teprve přemýšlí. Dobrou zprávou je, že takových je mezi námi čím dál tím víc a počet žen v byznysu každým rokem stoupá, od loňského roku to je o 35 procent,“ říká zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová.


Zde jsou vítězky jednotlivých kategorií:

MALÁ FIRMA
REVATECH s.r.o. -  Eva Hronová

STŘEDNÍ FIRMA
NEREZ CIDLINA s.r.o. - Zdenka Homolová

VELKÁ FIRMA

LT Sezam s.r.o. - Lucie Tomášková

CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY
TERMSTAV, s.r.o. - Sylva Jílková

CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA
DAQUAS, s.r.o. - Darina Vodrážková

CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI – pod patronací Microsoft
TECHNOAQUA s.r.o. - Michaela Povýšilová
   
CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací České pojišťovny
MEDICAL PLUS, s.r.o. - Eva Dokoupilová


Vítězky 10. ročníku Ocenění českých podnikatelek zleva Eva Dokoupilová, Darina Vodrážková, Zdenka Homolová, Eva Hronová, Michaela Povýšilová a Sylva Jílková. Zakladatelka soutěže Helena Kohoutová (druhá zprava) s porotci.
Pro zvětšení klikněte na fotografii.


Slavnostní galavečer s vyhlášením vítězek pak proběhl ve čtvrteční večer v České národní bance a letos poprvé byl přenášen Regionální televizí v přímém přenose.

Další informace naleznete na www.oceněníceskychpodnikatelek.cz

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: