Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Odborný seminář zaměřený na upínání

Odborný seminář zaměřený na upínání


28.01.2020


Na odborném seminaři o upínací technice Schunk se v Technologickém centru společnosti Yamazaki Mazak v Jažlovicích sešli desítky zájemců.

V Technologickém centru společnosti Yamazaki Mazak v Jažlovicích se pravidelně pořádají odborné semináře zpravidla ve spolupráci s některým z partnerů. Centrum je vybaveno špičkovými obráběcími stroji Mazak, které byly ve druhé polovině ledna osazeny upínací a uchopovací technikou společnosti Schunk. Součástí odborného semináře byly také přednášky, které představovaly zejména produkty, jež mohli posléze návštěvníci spatřit naživo v rámci praktických ukázek obrábění.


Návštěvníkům byli k dispozici zástupci společnosti Schunk i Mazak připraveni odpovídat na dotazy.


Vystavené nástroje si mohli návštěvníci prohlédnout i osahat.

V době, kdy se počítá každá minuta výrobního času, je vhodné zaměřit se na tzv. ztrátové časy či prostoje. Ty jsou často způsobovány příliš dlouhou přípravou na samotné obrábění. V Mazaku se snaží tyto časy zkracovat například díky velkým zásobníkům nástrojů a jejich automatickou výměnou či podporou již při tvorbě obráběcího programu. V dopoledním programu při prezentacích bylo ukázáno, že pomocí nového operačního systému Smooth Ai lze vygenerovat program obrábění z 3D modelu dílu za pouhé jednotky minut. 


V Technologickém centru Yamazaki Mazak se nacházejí výrobní technologie včetně ukázky možnosti automatizace. (Foto: EB)

Upínací technika Schunk je rovněž navrhována směrem k nejvyšší spolehlivosti, uživatelské přívětivosti, ale zejména snadné rychlé výměně. To bylo demonstrováno ústy a prezentacemi obchodních zástupců, ale také přímo v praxi na strojích Technologického centra Yamazaki Mazak.


Upínací věž SAT-DW-BR 400 opatřená svěrákem KSM2 na dvoupaletovém horizontálním centru HCN 4000- 2. (Foto: Ondřej Bouzek)

-EB-

Podrobnější reportáž přineseme v tištěném vydání MM Průmyslového spketra

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: