Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Otevření technologického centra Mazak

Otevření technologického centra Mazak


18.04.2012

Otevření technologického centra Mazak

Již delší dobu přijíždíme do Prahy po D1 podél postaveného centra, jenž má na svém průčelí logo Mazak. Na loňském strojírenském veletrhu v expozici firmy Yamazaki Mazak Central Europe byla upoutávka na existenci tohoto centra. Čas k plánovanému spuštění plynul a den D nastal právě v úterý 17. dubna 2012 za účasti více než 100 VIP hostů a managementu firmy Yamazaki Mazak, japonského výrobce obráběcích a laserových strojů. Atmosféru celé slavnostní události nechť vám přiblíží tato fotoreportáž.
-dvo-


Budova technologického centra zaujímá zastavěnou plochu rozlohy přes 1000 metrů čtverečních. V přízemí se nachází show room velikosti 585 metrů čtv. V prvním patře jsou administrativní, školící a zasedací místnosti.Slavnostní přestřižení pásky za účasti Takashiho Yamazaki (třetí generace zakladatele firmy Mazak pana Sadakichi Yamazaki). Po jeho levici je Marcus Burton, ředitel evropské divize. Na odvrácené straně úplně vlevo je pan Kiyotaka Saito, jenž středoevropskou pobočku zde v Praze společně s ing. Kolářem (úplně vpravo) zakládal. Aktu se účastnili i zástupci státní sféry ředitel CzechInvestu pan Křížek a starosta Říčan, z TV obrazovek známy Vladimír Kořen.Všichni tři TOP manažeři Mazaku byli přítomni na tiskové konferenci a ochotně odpovídali na veškeré otázky MM Průmyslového spektra a Technického týdeníku, včetně budoucího vztahu mezi stávajícím prodejcem strojů Mazak na českém trhu firmy Misan. Ostatní přítomní novináři se do diskuzí nezapojili.Výběr toho nejzajímavějšího přineseme v příštím vydání tištěné podoby MM.


Celým dnem přítomné provázel sales manager firmy Yamazaki Mazak Central Europe pan Stanislav Kovanda (vpravo). Před slavnostním obědem se pan Takashiho Yamazaki ujal úvodního proslovu. Pozdrav a poděkování dokonce zaznělo v českém jazyce.


Houslový virtuos Jaroslav Svěcený společně s doprovodem se postaral o hudební zážitek z dílny starých českých mistrů. Jak na závěr řekl, dnešní vystoupení si díky úplně novým spoluhráčům v podobě dopravního ruchu přicházející skrze stěnu party stanu z přilehlé dálnice D1 a silných ozařujících světel bude dlouho, v pozitivním smyslu, pamatovat:-).
Celé prostory technologického centra jsou ve velmi moderním designu. Na předváděcí ploše necelých 600 metrů čtvereční je v současné době vystaveno sedm strojů značky Mazak včetně novinky v podobě multiprofesního obráběcího centra z oblíbené řady Integrex označeného i-300S. Celý show room je v nádherném designovém vzhledu ve shodných barevných tonech a prvcích, jako současný futuristický vzhled strojů Mazak. Poprvé tato koncepce byla představena na veletrhu Jimtof v roce 2010. Viz. mimo jiné článek Růže v barvě loga firmy Mazak dokrášlily slavnostní atmosféru.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: