Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Přesný laserový skener CMS 106

Přesný laserový skener CMS 106


11.09.2012

Hexagon Metrology s.r.o. přihlásil do soutěže MSV 2012 o Zlatou medaili za nejlepší inovační exponát v měřicí technice přesný laserový skener CMS 106.


LASER CMS 106

Vysokorychlostní skenovací řádkový LASER CMS 106 je určen pro rychlou bezdotykovou kontrolu kvality tvarově složitých součástí z plechů či plastů. Laser má vysokou opakovatelnost a spolehlivost výsledků i při měření „nevhodných“ povrchů (leštěné a lakované povrchy, černé plasty a lamináty, odlitky, guma, dřevo, keramika, apod.).

Plně automatizované nastavení vylučuje složité nastavování parametrů laseru. Optimalizace intenzity laseru znamená, že každý bod se snímá 10x při různých intenzitách laseru a hodnota zjištěná při optimální intenzitě se použije pro zpracování

Skener CMS 106 je představitelem nové generace optických skenovacích sond. Optické sondy pracují mnohem rychleji než většina vyspělých dotykových sond k vytvoření datových souborů, které díky své velikosti, se nazývají "mraky bodů". Tyto mraky bodů mohou být použity nejen ke kontrole tvaru a polohy, ale vzhledem k vysoké hustotě bodů v porovnání s dotykovými sondami, také pro vytvoření reálného 3D obrazu dílce.

Zdeněk Novák
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: