Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Profesionální i hobby řešení od Bosch

Profesionální i hobby řešení od Bosch


10.06.2019

Na začátku června uspořádala společnost Bosch Group, která v České republice v šesti společnostech se čtyřmi výrobními závody, prodejním skladem opravárenským centrem zaměstnává skoro 8 700 zaměstnanců, výroční tiskovou konferenci. Představila na ní nejen obchodní výsledky za rok 2018, kdy čistý prodej posílil meziročně o 2,2 %, ale i další úspěchy a události loňského roku, stejně jako plány a novinky pro 2019.

V roce 2018 Bosch rozšířil výrobní kapacitu v českobudějovickém závodě a na podzim letošního roku je plánováno otevření vývojového a testovacího centra s kapacitou 600 zaměstnanců tamtéž. Nové R&D centrum za 620 milionů korun podporuje strategický vývoj závodu Robert Bosch z běžného výrobního závodu na chytrou továrnu, zaměří se na vývoj digitálních aplikací pro výrobu. Do budovy nového R&D centra se postupně přestěhuje více než 550 odborníků z ostatních budov.


Nová budova vývojového a testovacího centra by měla být na podzim k nastěhování.

V průběhu akce byly představeny novinky všech hlavních obchodních oblastí. Divize Mobility Solutions přináší vylepšené asistenční systémy řidiče (ADAS) a profesionální řešení diagnostiky vozidel pro autoservisy. Divize Energetiky a techniky budov vylepšují bezpečnostní systémy a systémy vytápění v komerčních budovách i domácnostech a divize Spotřebního zboží přichází s technologií Home Connect pro dálkové ovládání domácích spotřebičů a dále s novinkami v portfoliu profesionálního a hobby nářadí, zahradní a měřicí techniky. Divize Průmyslová technika přináší technologie pro řízení a průmyslovou automatizaci a dále řešení a služby v odvětví energetiky a bezpečnosti.

-GJ-


Nakoukněte do chladničky, i když nejste doma. Díky integrovaným kamerám v chladničce můžete přímo v obchodě na tabletu nebo telefonu zkontrolovat, jaké potraviny vám doma vlastně chybí.


Kamera Bosch jako univerzální IoT senzor umožní například detekci zablokování nouzového východu či na parkovištích upozorní obsluhu na vozidlo jedoucí nesprávným směrem.


X-LOCK – světová novinka od Bosch Professional umožňuje rychlou, snadnou a spolehlivou výměnu nástrojů.

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: