Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Průmysl 4.0 - objevte chytrá řešení pro váš podnik

Průmysl 4.0 - objevte chytrá řešení pro váš podnik


12.06.2017

Pod stejnojmenným názvem se uskutečnila další z konferencí, která nabídla spektrum otázek a odpovědí k diskutované problematice Průmyslu 4.0 v Respiriu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze.

Jednání konference bylo rozděleno do čtyř tematických bloků – Jak se mění výroba? – Práce s daty mění výrobu – Člověk, nebo robot? – Jak vpustit průmyslovou revoluci do vlastní firmy?

Po slavnostním zahájení rektorem ČVUT v Praze prof. Petrem Konvalinkou představil Alan Lamont z technologické společnosti Bentley Systems systém BIM, využívaný architekty například k vytváření 3D modelů dílčích projektů nebo i celých měst. V panelové diskuzi generální ředitel firmy Siemens Eduard Palíšek upozornil na probíhající generační obměny ve firmách. Na jeho slova navázal generální ředitel společnosti GZ Media Michal Štěrba, který uvedl, že právě generační obměna v GZ Media byla klíčem úspěchu zavedení digitálních procesů.

Účastníci panelové diskuze

Ředitel průmyslových divizí Digital Factory a Process Industries and Drives Wolfgang Weissler ze společnosti Siemens upozornil, že vytváření digitálních dvojčat již není žádnou novinkou a popsal jejich využití na výrobních linkách v prostředí pivovaru. Prezentoval, jak je možné s využitím simulace zvýšit produktivitu a výstav a zdůraznil, že bez zkušeností lidského činitele – místních sládků by se produktivita nezvýšila.

Robot barman

Robert Monsberger ze společnosti Asseco Solutions AG zdůraznil, že v současnosti nejvíce inovativní bývají automobilky a strojírenské firmy. Na potřebu zařazení digitalizaci a automatizace do celého výrobního řetězce od dodavatelů, vývoje a vlastní výroby až po obchod upozornil ATP Country Director GE Aviation v ČR Milan Šlapák.

Mezi dalšími odborníky vystoupil také Libor Přeučil z ČVUT v Praze, který představil aktuální projekty, jež vyvíjí společnost IMR Group. Věnoval se metodám pokročilé autonomie, kooperace člověk–robot pro Průmysl 4.0 a představil koncepci bezpečnostní logistiky.

V pořadí druhý ročník konference společnosti Economia Průmysl 4.0 s podtitulem „Objevte chytrá řešení pro váš podnik“ navštívilo na 150 odborníků z akademické i privátní sféry, zejména managementu výrobních podniků, vědců a výzkumných pracovníků, IT manažerů, personalistů, zástupců poradenských a konzultačních agentur.

-ZK-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: