Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Průmyslový videoskop se sondou

Průmyslový videoskop se sondou


10.09.2012

Firma Olympus, která vystavuje v pavilonu C na stánku 40, byla navržena na Zlatou medaili za svůj výrobek iPlex TX, což je videoskop se sondou o průměru 2,4 mm, s natáčecím koncem sondy. IPlex TX umožňuje provádět kontroly uvnitř součástí, kde je omezen přístup kvůli velmi úzkým otvorům. Protože iPlex kombinuje čistý obraz a vynikající odolnost, jde o ideální videoskop pro běžné kontroly odlitků, forem a jiných dílů s malými dutinami.


Ultra-tenká sonda videoskopu iPlex TX o průměru 2,4 mm s natáčením konce sondy umožňuje vizuální kontrolu a záznam obrazu v těch nejužších místech.

S průměrem pouhých 2,4 mm dosáhne flexibilní sonda dovnitř téměř jakékoli úzké či obtížně dostupné oblasti, jež vyžaduje vizuální kontrolu závad. Sonda je chráněna speciální pryskyřičnou trubicí, která disponuje 200krát vyšší odolností proti oděru než konvenční extratenké fibroskopy. Odolná sonda umožňuje spolehlivé kontroly odlitků a jiných kovových předmětů, které mají drsný povrch. IPlex TX disponuje konstrukcí v souladu s IP55 a je odolný proti prachu a kapající vodě. S tímto přístrojem lze provádět spolehlivé kontroly i v náročných výrobních podmínkách. Ve srovnání s jinými videoskopy o velmi malém průměru iPlex TX nabízí vynikající kvalitu obrazu. Živé a jasné snímky videoskopu zvyšují detekci abnormalit a zajišťují zlepšené a účinné kontroly.

-db-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: