Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Rakouská skupinová expozice na MSV 2011

Rakouská skupinová expozice na MSV 2011


03.10.2011

Expozice společné účasti rakouských firem na MSV 2011

 

Rakousko patří se svými 40 vystavovateli již tradičně k nejdůležitějším vystavujícím zemím na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. I letos je Rakousko zastoupeno na tomto nejdůležitějším veletrhu střední Evropy svou oficiální skupinovou expozicí. Osm rakouských firem letos představí své novinky a know-how na skupinovém stánku v pavilonu V. Zastoupeny jsou firmy z různých oborů jako např. výroba ložisek, kalení, pájení, kování, dopravní techniky, zvedacích systémů, ocelových dílů atd. Rakouská expozice je moderně a otevřeně koncipována a nabízí tak možnost návštěvníkům veletrhu komunikovat s vystavujícími firmami v nenucené a příjemné atmosféře.

V oblasti strojírenství činil rakouský export do České republiky v roce 2010 cca. 1,25 mld. EUR, což odpovídalo přibližně třetině celkového rakouské vývozu (4,1 mld. EUR). V celkovém hodnocení vzrostl rakouský export v této oblasti ve srovnání s rokem 2009 o 15%. Nejnovější čísla za první pololetí 2011 ukazují ještě lepší výsledek, a to 25%-ní nárust v kategorii strojírenských produktů. Tento podíl je vyšší než průměrný export na ostatní trhy, který činil „pouhých“ 17%. K takto dobrým výsledkům přispěl i obchod s Českou republikou, která je v celosvětovém měřítku čtvrtým nejdůležitějším obchodním partnerem pro Rakousko a také nejdůležitějším partnerem v regionu střední a východní Evropy.

V posledních letech rostlo rakouské strojírenství plynule a zaznamenalo ve srovnání s konkurencí na ostatních trzích nárust, který byl způsoben zvýšenou poptávkou na exportních trzích. Kvalitní průmyslová výroba také značně přispěla v posledních letech k hospodářskému rozmachu Rakouska. Samotné výkony jsou důkazem toho, že Rakousko patří v tomto oboru k mezinárodní elitě.

-Mk-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: