Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Roadshow: Revoluce ve výpočtech

Roadshow: Revoluce ve výpočtech


07.03.2019

Firma Advanced Engineering, distribuční partner americké softwarové a engineeringové společnosti Altair Engineering, dne 6. března zahájila v Praze v Národní technické knihovně svoji dvouměsíční roadshow po českých a moravských městech na podporu nového simulačního systému SimSolid, který na podzim loňského roku její americký partner akvíroval.

Zahájení semináře se ujal ředitel společnosti Advanced Engineering Dr. Hynek  Purš, který z komplexního pohledu představil možnosti celé řady jednotek simulačního software HypeWorks, a jeho praktické využití v konstrukčním procesu v celé řadě oblastí.

Následně se slova ujal Vojtěch Rulc a ve svém vystoupením nazvaném „Revoluce ve výpočtech“ představil možnosti nového simulačního nástroje Altair SimSolid. Podle něho právě ta revolučnost spočívá ve skutečnosti, že prezentovaný nástroj pracuje přímo s původní nezjednodušenou CAD geometrií a nevytváří výpočetní síť tak, jak jsme ji doposud poznali v klasické metodě konečných prvků. Ve své rozsáhlé přednášce mj. velmi podrobně a fundovaně popsal teorii Galerkinovy metody, která se zabývá řešením soustavy parciálních diferenciálních rovnic a stala se základem metody konečných prvků, která je v současné době nejpoužívanější metodou pro numerické simulace nejrůznějších fyzikálních problémů.

Poté Vojtěch Rulc demonstroval možnosti systému SimSold a to na svařované konstrukci mostu, termální analýzu na žebrovaném dílu chladiče počítače a modální analýzu předvedl na konstrukčním dílu robotické ruky. Závěr pak patřil stručné prezentaci oborově rozmanitých případových studií.


Společnost Advanced Engineering připravila dvouměsíční sérii workshopů na kterých chce technické veřejnosti představit možnosti nového simulačního nástroje SimSolid, který od loňského roku patří do portfolia americké společnosti Altair Engineering. První akce se konala 6. března v Národní technické knihovně v Praze.

Zájemci si mohou vyzkoušet  60-ti denní trialovou licenci SimSolid, kterou je možné získat na  adrese www.altair.com/simsolid. Pro akademická pracoviště jsou dostupné plnohodnotné licence, které jsou v ceně jednotek procent komerční verze. Firma nabízí bezplatné studenstské licence mající omezení ve velikosti modelů.

Další workshopy  se konají v Plzni (12. březen), v Liberci (26. březen), v Brně (2. duben) a v Ostravě (16. duben 2019). Zájemci se mohou registrovat zde.

Akce je svým pojetím určené především pro pracovníky z vývoje (vývojové konstruktéry, výpočtáře a technické manažery), ale i z profesionálního hlediska může být zajímavá pro další zájemce.

Roman Dvořák 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: