Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Šest klíčových energetických oblastí

Šest klíčových energetických oblastí


06.10.2011

 
Podle účastníků konference jakékoliv národní strategické rozhodnutí, ať už jde o energetiku, životní prostředí, nebo třeba sociální oblast, není možné udělat bez zohlednění všech našich závazků vůči Evropské unii.


Konference Energie pro budoucnost – energie v průmyslu chytře a efektivně byla v rámci doprovodného program MSV pořádána FEL ČVUT Praha a Českomoravskou elektrotechnickou asociací ve spolupráci s FCC Public.
Před 4 lety představila Evropská komise Strategický energetický technologický plan, který má přispět k dosažení cílů EU v oblasti snížení emisních skleníkových plynů. Ty jsou stanoveny pro rok 2020 a 2050. Plán vymezuje šest klíčových oblastí budoucího směřování výzkumu, vývoje a demonstračních aktivit. Jde o větrnou energetiku, solární (fotovoltaika) i koncentrovanou sluneční energii, energetické využití biomasy (včetně biopaliv 2. generace) a kombinované výroby elektřiny a tepla, distribuční soustavu (rozvodné sítě, zachování a ukládání CO2 a o udržitelné jaderné štěpení. Pro splnění cílů do roku 2020 je třeba omezit 20 procent skleníkových plynů, zvýšit o 20 procent obnovitelných zdrojů energie v energetickém mixu a o 20 procent snížit celkovou primární spotřebu energie. O 30 let později pak omezit skleníkové plyny o 60 až 80 procent, což znamená zásadní změny v účinnosti přeměn energie a jejich dodávek.

-fcc-

 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: