Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Siemens pro veletrh v Hannoveru

Siemens pro veletrh v Hannoveru


17.03.2017

Digitálním podnikům patří budoucnost a koncern Siemens proto svou letošní účast na veletrhu v Hannoveru věnuje právě tomuto tématu. Jak nás na mezinárodní tiskové konferenci v Karlsruhe informovali vedoucí manažéři, je připraveno několik atraktivních řešení.

Expozice o rozloze 3 500 m2 v pavilonu č. 9 bude zaměřena na nově rozšířené portfolio řešení pro „Digitální podnik“. Rychle se měnící požadavky zákazníků tlačí na výrobce, aby pružně dodávali individualizované výrobky při zachování nebo zvýšení úrovně kvality.


Vedoucí pracovníci Siemens na tiskové konferenci

Poskytujeme zákazníkům z výrobního odvětví podporu ve formě tzv.„Digitálního podniku“, což je naše unikátní integrované portfolio řešení zahrnující softwarové systémy i automatizační technologie. Doprovázíme podniky na jejich cestě k digitalizaci v těsné návaznosti na požadavky každého konkrétního podniku a společně vyvíjíme řešení, které tyto požadavky přesně naplní,“ prohlásil Jan Mrosik, CEO divize Digital Factory Siemens AG.

Siemens bude na veletrhu prezentovat rozmanitá řešení od systémů pro inteligentní energetický management přes individualizovanou výrobu potravin a léčiv, až po průmyslovou aditivní výrobu s využitím inovativních technologií v oblasti automatizace a pohonů.

Siemens na konkrétním příkladu výroby mléka ukáže, jak mohou výrobci potravin a nápojů využít digitální řešení pro celý podnikový proces od zpracování mléka po jeho plnění, balení a označování, díky čemuž budou schopni pružně reagovat na proměnlivé požadavky trhu, jako je například rostoucí škála příchutí.

Siemens navíc dále rozvíjí svou cloudovou platformu pro internet věcí s názvem MindSphere, již obohatil o nová partnerství, rozhraní a aplikace. Např. partnerstvím se společnostmi, jako je BluVision, a využitím cloudové infrastruktury a služeb Amazon Web Services Siemens dále rozšířil ekosystém okolo MindSphere. Všechny novinky se návštěvníci stánku dozví v tzv. „MindSphere Lounge“.

Pozornost bude věnována rovněž digitálnímu energetickému režimu v průmyslových zařízeních. Za rozhodující faktory považují odborníci měnící se elektrickou spotřebu, rostoucí počet spotřebitelů a automatizaci průmyslových provozů. K tomu přistupují přísnější normy a zvýšené požadavky na efektivní využívání energie. Ve svých důsledcích to znamená stoupající nároky na komplexnost plánování a provoz firemní elektrické sítě s ohledem na flexibilitu a schopnost rychle komunikace a integračních schopností.


Hannoverský veletrh ve znamení digitalizace

Všechny tyto požadavky vedly vývojáře koncernu Siemens k vytvoření spojení systémů a přístrojů s názvem Totally Integrated Power. „Díky tomuto integrovanému řešení,“ řekla nám Beatrix Natterová, CEO obchodní jednotky Transformers divize Siemens Energy Management, „umožňujeme našim zákazníkům, aby se soustředili na jádro své výroby. My jim pomáháme vybudovat individuální systém řízení energie v podniku, který jim umožňuje profitovat na všech možnostech, jež nabízí trh s energií.“

-ks-

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: