Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> SolidWorks World 2012 – den třetí

SolidWorks World 2012 – den třetí


16.02.2012

Závěrečný den konference je věnován především příští verzi SolidWorks, v letošním případě tedy SolidWorks 2013.

Vývojový tým vždy reflektuje připomínky a požadavky uživatelů, které se pak snaží implementovat do nové verze. Nejinak tomu je i letos a během dnešní General Session byl opět představen seznam TOP TEN požadavků ze strany uživatelů. Tomu vévodilo přání začít používat víceprocesorová jádra. 

Kromě opětovného posílení stability systému a zvyšování jeho výkonu jsou asi největšími novinkami ve funkčnosti nové verze zcela jistě zpětná kompatibilita s předchozí verzí, variabilita v použití vzorů z jiných dokumentů, možnost vložit vícedílové prvky nebo např. vylepšení při využití kamer v 3DVIA Composeru.
S dalšími konkrétními novinkami SolidWorks 2013 vás seznámíme později, zejména pak v druhé polovině roku, kdy bude nová verze uvedena na trh.


Představení novinek v SolidWorks 2013 ve stylu "Back to the Feature".

Zásadní věcí, která v závěrečný den konference zazněla, bylo potvrzení přípravy zcela nového produktu SolidWorks V6, který, jak již název napovídá, bude plně kompatibilní s Catií V6 – „vlajkovou lodí“ Dassault Systemes. Důvodem je zcela jistě značný přínos pro práci uživatelů obou programů.

Tato informace byla jasnou odpovědí na neustálé otázky novinářů, ale i samotných uživatelů, které byly během uplynulých tří dní slyšet ze všech stran. Fielder Hiss, viceprezident produktového managementu však na závěrečné tiskové konferenci přítomné ujistil, že navzdory přípravě SolidWorks V6 vývojový tým usilovně pracoval na nové verzi SolidWorks 2013, která bude navazovat na verze předchozí a přinese opět spoustu vylepšení. SW 2013 bude i nadále fungovat na stejných základech jako verze předchozí, a jádro programu se v žádném případě měnit nebude. Přiznejme ovšem fakt, že uživatele zajímá především funkčnost softwaru a ne na jakém základě běží.

Vraťme se ovšem zpět ke středeční General Session, na které byli vyhlášeni vítězové tradiční soutěže Model Mania, a to ve dvou kategoriích – uživatelů a prodejců. Na vysvětlenou, soutěžící se v Model Manii snaží co nejrychleji vymodelovat součástku podle jednotného zadání. Hodnotí se bezchybné provedení a nejrychlejší čas.

Mark Schneider předává ceny soutěžícím v letošní Model Manii.

Dalšími oceněnými byli soutěžící v Green Design Contest a Education Contest.

Fielder Hiss oceňuje účastníky Green Design Contest a Education Contest.

Ceny byly rozdány a přišel čas na posledního zajímavého hosta konference, kterým byl Bruno Maisonnier z firmy Aldebaran Robotics. Mimochodem právě z dílny této firmy je robot Nao, který v úvodní znělce provázel celou konferenci.

Bruno Maisonnier hovořil o začátcích vývoje robotů ve firmě a využití SolidWorks při jejich práci. Zmínil také využití robotiky ve zdravotnictví, kde mohou být roboty využity např. při terapiích autistických osob. Opět ukázka toho jak věda a inženýrství může pomáhat i v každodenním životě, ne jen v průmyslových oblastech.


Sympatický robot NAO z dílny Aldebaran Robotics.

Pak už se na podiu objevil opět Bertrand Sicot, který všem poděkoval za letošní účast a projevil přání opět se setkat za rok v lednu, kdy bude SolidWorks World 2013 hostit floridské Orlando.


Bertrand Sicot zve přítomné na další ročník SolidWorks World 2013 do floridského Orlanda.

-pr-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: