Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> SolidWorks World 2012 – General Session – den první

SolidWorks World 2012 – General Session – den první


14.02.2012

Hlavní událostí každého den konference je tzv. General Session. Každé ráno během dvou hodin vystoupí řada vrcholných představitelů společnosti DS SolidWorks, respektive Dassault Systemes a jejich hostů. Většinou jsou to zákazníci, kteří SolidWorks využívají pro navrhování a tvrobu svých zajímavých produktů a projektů.

Bertrand Sicot, CEO DS SolidWorks zahajuje letošní SolidWorks World 2012.

Moderování se, jak je již zvykem, zhostil současný výkonný ředitel SolidWorks Bertrand Sicot, který v úvodu zmínil, že letošní konference se účastní přes pět tisíc účastníků a že počet uživatelů SolidWorks již v letošním roce přesáhl hranici 1,7 milionu. Pokud by všichni tito uživatelé vytvořili jedno město, stalo by se tak pátým největším ve Spojených státech. Tak ohromující počet uživatelů již používá SolidWorks a předpokládá se, že s novou verzí SW 2013, přesáhne počet uživatelů magickou hranici 2 milionů.

V poslední době získalo také 50 tisíc uživatelů odbornou certifikaci prostřednictvím jednoho z programů CSWA, CSWP a CSWE, což svědčí o tom, že zvyšování dovedností je oceňováno zaměstnavateli po celém světě.

Bertrand Sicot dále poukázal na fakt, že SolidWorks nepomáhá pouze ulehčit a zdokonalit konstruktérům a designerům jejich každodenní práci, ale pomáhá i v konkrétních životních situacích, které se mohou týkat každého. Uvedl to na příkladu Dana Herzberga, inženýra a profesionálního uživatele SolidWorks z Virginie, který v loňském roce musel podstoupit závažnou operaci výměny srdeční chlopně. Novou chlopeň, kterou má implantovánu v srdci vyrobila společnost On-X Life Technologies, jeden z nových zákazníků SolidWorks. O tom, že SolidWorks pomáhá i v běžném životě svědčí právě osobní účast p. Herzberga na konferenci pouhých šest měsíců po operaci.

Prvním ze zajímavých hostů úvodního dne byl Mike Rowe, populární moderátor pořadu Dirty Jobs – Špinavá práce na Discovery Chanell. V rozhovoru s Bertrandem Sicotem zmínil zejména vzrůstající nedostatek kvalifikovaných pracovníků v USA a potřebu zlepšit především vzdělávání pracovníků v obchodu.

Mike Rowe - Dirty Jobs, Discovery Chanell.

Po té se slova ujal Bernard Charles, prezident a výkonný ředitel společnosti Dassault Systemes, který společně s Dr. Maiou Hoeberechts představil projekt Neptun Kanada. Neptun je první podvodní observatoř na světě, která spojuje více než 130 přístrojů a 400 senzorů. Ty jsou na dně propojeny více než 500km kabelů, nepřetržitě připojených k internetu a poskytují tak neustálý sběr dat. Tato data pak informují vědce z celého světa např. o pohybu tektonických desek, teplotách vody a dalším chování oceánu. Observatoř se nachází u západního pobřeží Kanady a některé z přístrojů byly navrhovány právě pomocí SolidWorks.

Bernard Charles a Dr. Maia Hoeberechts představují podvodní observatoř Neptun Kanada.

Pondělní General Session zakončila prezentace „otce iPodu“ Tonyho Fadella. Tony Fadell pracoval ve společnosti Apple jako viceprezident divize iPodů a také jako poradce Steva Jobse. Dnes je ředitelem společnosti Nest, kterou sám založil a přítomným představil hlavní produkt firmy – první tzv. „učící se“ termostat na světě s obchodním názvem Nest Learning Thermostat. Jde o domácí termostat, který zaznamenává informace o vás a vašem domově, na základě kterých potom dokáže např. automaticky ztlumit teplotu, když opustíte domov, nabízí energeticky úsporné nastavení teploty, když naopak doma jste a odpadá tak nutnost neustálého programování klasického termostatu. Dodejme, že termostat je tak nějak „po appleovsku“ elegantní a uživatelsky komfortní. Při jeho konstruování byl samozřejmě použit SolidWorks.

"Otec iPodu" Tony Fadell přijel do San Diega představit první sexy termostat na světě.

To byl tedy první den, zítřek by měl být věnován tzv. crowdsourcingu - čerpání námětů, nápadů a obsahu v rámci širší komunity uživatelů. Pokud spojíme nápady, tvořivost a odborné znalosti větší skupiny technicky orientovaných lidí, možnosti vzniku neuvěřitelných výrobků jsou o to vyšší. Třetí den konference by pak měl přinést ochutnávku z nově připravované verze SolidWorks 2013 a seznámit účastníky s tím co nového je pro tento rok čeká.

-pr-
 

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: