Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Očima redakce >> Společnost Linde MH představila novou řadu vysokozdvižných vozíků

Společnost Linde MH představila novou řadu vysokozdvižných vozíků


08.11.2019

Společnost Linde Material Handling uspořádala tento týden v Berlíně Multi-Launch Event 2019, kde svým partnerům, zákazníkům a zástupcům odborného tisku představila zcela novou řadu čelních vysokozdviných vozíků s hydrostatickým pojezdem a s nosností od 2 do 3,5 t, označenou číslem 1202.

Nová generace vozíků byla vyvinuta zcela od základu. Vývojovým pracem předcházel rozsáhlý průzkum mezi uživateli, který sledoval jejich potřeby a přání. Při vývoji bylo  dbáno zejména na bezpečnost, uživatelskou přívětivost, hospodárnost i univerzálnost použití či připravenost pro požadavky Průmyslu 4.0. Nově je řešena kabina, výhled z ní byl vylepšen novou konstrukcí sloupků a stožáru. Pohled vzhůru umožňuje velké střešní okno. Novinkou je také zvětšená plocha stupačky. Vozíky jsou vybaveny novými motory Deutz umožňujícími spalováni motorové nafty, LPG nebo zemního plynu a vyhovujícími emisní normě Euro V. Vozíky jsou již v základu vybaveny plnou síťovou konektivitou. Získaná data z provozu jsou přenášena na cloudový server, kde je lze zpracovávat a vyhodnocovat a využít tak k řízení flotily, zhospodárnění provozu či pro potřeby prediktivní údržby. Bezpečnost provozu zvyšují osvědčené asistenční systémy.

 

 

 

V souvislosti s uvedením nové generace vozíků se konala tisková konference, kterou zahálil předseda představenstva Andreas Krinninger. Objektiv fotoaparátu jej později zastihl v expozici vychystávacích vozíků.

Zákazníkům byly představeny také novinky v oblasti skladové techniky, především vychystávacích vozíků. Obsluha jistě uvítá novou konstrukci volantu a ergonomické intuitivní ovládání. Společnost Linde MH předvedla variabilitu řešení, které vyhoví nejrůznějším požadavkům. Je tak možné vybrat například řešení pro manilulaci s jednou nebo dvěma paletami nebo variantu se zdvihací plošinou řidiče. Baterie může být buď tradiční kyselinová nebo moderní lithio-iontová a může být umístěna buď tradičně před řidičem, anebo naopak za ním.

 

 

Všechny novinky byly zákazníkům naživo představeny během podvečerní show. Celá akce proběhla v historických industriálních objektech TV studií Event Island Berlin.

 

 

 

 

 Z Berlína zdraví:

Pavel Marek

PS. Pokud jste si na snímcích všimli krásných červených bot, máte správný postřeh. Jde o novou bezpečnostní obuv, jež je součástí firemního dress code. Její nositelé jsou na ni také patřičně hrdi a ani nikdo z pozvaných hostů v tomto směru neodešel s prázdnou:-)

 Foto: autor

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: